REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Stephen King sprzedał prawa do ekranizacji opowiadania z tomu Po zachodzie słońca za dolara

Mistrz grozy to jednak wielkoduszny gość, choć z drugiej strony być może na takie gesty pozwalają mu po prostu zasoby portfela. Bez względu na powody, faktem pozostaje to, że Stephen King sprzedał prawa do ekranizacji swojego opowiadania dwójce nastolatków za symbolicznego dolara.

23.10.2018
12:33
Stephen King ekranizacja za dolara
REKLAMA
REKLAMA

Adaptacji książek bodaj najsłynniejszego obywatela stanu Maine było już całe mnóstwo. Tylko w ostatnim czasie otrzymaliśmy przecież nową wersję filmowego Tego, Mroczną wieżę, serial Pan Mercedes czy Castle Rock. W planach jest już także kontynuacja filmu z klownem Pennywisem i Smętarz dla zwierzaków.

To jednak te wysokobudżetowe produkcje, a jest jeszcze druga strona ekranizacji prozy Kinga. Ta amatorska…

Opowiadanie z tomu Po zachodzie słońca za dolara.

Na wspomniany zbiór złożyło się 13 krótkich historii, a jedną z nich był Rower stacjonarny. To właśnie prawa do tego utworu zostały oddane parze uczniów (14 i 16 lat) z Akademii Filmowej Blaenau Gwent.

Opowiadanie pierwotnie opublikowano w 2003 roku, a następnie trafiło ono do zbioru Po zachodzie słońca wydanego w 2008 roku. Treść utworu traktuje o wdowcu, którego próba wrócenia do formy przybiera zupełnie niespodziewany tor.

Stephen King sprzedaje swoje dzieła już od lat 70.

To właśnie w tym okresie zaczął oferować swoje, jak to sam nazywa, Dollar Babies, czyli krótkie historie przeznaczone do sprzedaży uczniom zainteresowanym sztuką filmową. Jednym z takich obiecujących młodych twórców był swego czasu Frank Darabont, który w 1983 roku, mając 24 lata, zakupił prawa do ekranizacji The Woman in the Room, a później, jako dorosły profesjonalista, zajął się nowelą Kinga o tytule Rita Hayworth and Shawshank Redemption. Ten film znamy dziś jako Skazanych na Shawshank.

REKLAMA

Stephen King wciąż sprzedaje swoje „dolarowe dzieci” za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Na znajdującej się tam liście dostępnych jest dokładnie 30 tytułów. Jednak jak zaznacza autor wspomniana lista może ulec zmianie bez jakichkolwiek uprzedzeń. Trzeba się spieszyć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA