REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Seriale /
  4. VOD

„Stulecie Winnych” od dzisiaj na TVP 1. Nowy serial historyczny Telewizji Polskiej można też oglądać na VOD

Polski nadawca publiczny ma w swojej ofercie długą listę produkcji historycznych. A już dzisiaj na antenie TVP 1 premierę będzie miał nowy serial, którego akcję umiejscowiono na początku XX wieku - „Stulecie Winnych”. Czy uda mu się przebić popularność „Korony królów”?

03.03.2019
10:00
stulecie winnych tvp
REKLAMA
REKLAMA

Bez względu na to, czy nam się to podoba, czy nie „Korona królów” podbiła polską telewizję i na dłuższy czas stała się ulubionym serialem narodu. W późniejszym okresie oglądalność produkcji znacząco zmalała, ale prezes TVP, Jacek Kurski, nie potrzebował dodatkowych dowodów na powodzenie produkcji historycznych. Następne w kolejce były „Drogi wolności”, dokumentalna „Niepodległość” oraz „Rozbite marzenia. 1918-1939”.

Każda z tych produkcji podchodziła do tematu z innej strony i z użyciem wielu różnych narzędzi filmowych. Pod tym względem Telewizja Polska stanęła na wysokości zadania. Choć nie wszystkie wymienione dzieła stały na równie wysokim poziomie. Najnowszy serial historyczny TVP, „Stulecie Winnych”, jest typowym dziełem fabularnym. Powstał na bazie serii powieści o tym samym tytule, autorstwa Ałbeny Grabowskiej. Premierowy sezon został powiązany z treścią pierwszej części „Stulecie winnych. Ci którzy przeżyli”.

Stulecie Winnych TVP - gdzie obejrzeć?

Produkcja w reżyserii Piotra Trzaskalskiego będzie mieć więc zamkniętą formę. Akcja serialu rozpocznie się u progu I wojny światowej i śledzi losy tytułowego rodu Winnych. W „Stuleciu Winnych” zagrali Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Arkadiusz Janiczek, Olaf Lubaszenko, Krzysztof Kwiatkowski, Karolina Bacia, Weronika Humaj, Rafał Królikowski, Adam Ferency, Iwona Bielska, Katarzyna Wajda, Roman Gancarczyk oraz Tomasz Włosok, który opowiedział o szczegółach swojej roli w wywiadzie dla Rozrywka.Blog.

REKLAMA

Telewizyjna premiera „Stulecia Winnych” już dzisiaj o 20:15 na TVP 1.

Kolejne odcinki będą pokazywane co tydzień w niedzielę. To jednak nie koniec wieści dotyczących serialu, który ma rywalizować stylem z dawnymi arcydziełami polskiej telewizji jak „Noce i dnie” czy „Chłopi”. Produkcja trafi również do dystrybucji online. Każdy epizod „Stulecia Winnych” pojawi się na TVP VOD z tygodniowym wyprzedzeniem. Czy serial zdobędzie duże grono zagorzałych fanów? Tego dowiemy się w ciągu najbliższych kilku tygodni.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA