REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

LEGO stworzy zestawy na podstawie serii „Szybcy i wściekli”. Dostaliśmy też pierwszy fragment 9. części

Istniejąca od 2001 roku marka „Szybkich i wściekłych” wciąż żyje i pod względem finansowym ma się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Fani z pewnością ucieszą się na wieść, że opublikowano pierwszą zapowiedź „F9”. A to nie koniec niespodzianek, bo twórcy serii ogłosili nawiązanie współpracy z firmą LEGO.

29.01.2020
10:09
szybcy i wściekli 9
REKLAMA
REKLAMA

„Szybcy i wściekli” kojarzą się od lat z nonsensownymi skryptami, szalonymi efektami specjalnymi i coraz luźniejszym związkiem z wyścigami samochodowymi, od których wszystko się zaczęła. Mimo to nie wolno lekceważyć faktu, że mamy do czynienia z jedną z najmocniejszych obecnie hollywoodzkich marek. Dlatego posiadająca do niej prawa wytwórnia Universal od pewnego czasu dąży do jak największego rozszerzenia zasięgów „Szybkich i wściekłych”.

Najpierw do kin trafił koncentrujący się bardziej na klasycznych elementach kina akcji spin-off „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”, a niedługo później na platformie Netflix pojawił się animowany serial dla młodszych odbiorców pt. „Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci”. Kolejnym krokiem ma być zaś wejście na rynek zabawek. I to w nie byle jakim towarzystwie.

Już wkrótce do sklepów trafią zestawy LEGO Technic wzorowane na samochodach z serii „Szybcy i wściekli”.

szybcy i wściekli 9 zapowiedź class="wp-image-370017"

W ostatnich miesiącach mieliśmy już dwa inne przykłady współpracy między Hollywood i LEGO (powstały oficjalne klocki na podstawie „Stranger Things” i sitcomu „Przyjaciele”), ale raczej nikt nie spodziewał się, że kolejny tego typu projekt powstanie w związku z hitem Universala. Muszę jednak zmartwić osoby, które już wyobrażały sobie zabawę klockowym Dominikem Toretto i resztą bohaterów serii. Jak podaje portal Comicbook, przynajmniej na razie umowa ograniczy się do zestawów LEGO Technic przedstawiających kultowe samochody z „Szybkich i wściekłych”.

Ewentualne dalsze kroki będą zapewne uzależnione od popularności przygotowywanych projektów. Pierwszy z nich ma zostać zaprezentowany publicznie już wkrótce, a jego premiera przypadnie na kwiecień - tuż przed premierą 9. części filmowego hegemona. Do sieci trafiły właśnie pierwsze materiały z tej produkcji zatytułowanej w Stanach Zjednoczonych jako „F9” (w Polsce należy spodziewać się raczej bardziej standardowego „Szybcy i wściekli 9”).

Opublikowano pierwszy fragment filmu i oficjalny plakat. Wiemy też, kiedy do sieci trafi pełnoprawny zwiastun „F9”.

W trwającym niecałą minutę materiale wideo widzimy Vina Diesela i Michelle Rodriguez (oraz młodego aktora grającego syna Dominika Toretto). Zapowiedź sugeruje, że główny bohater sagi zostanie zmuszony, by porzucić spokojne rodzinne życie i ponownie uwikła się w równie szalone, co niebezpieczne misje z użyciem samochodów. Więcej na temat fabuły „Szybkich i wściekłych 9” dowiemy się w piątek, bo właśnie wtedy premierę będzie mieć 1. zwiastun produkcji.

REKLAMA

Fani serii mogą też już podziwiać plakat najnowszej części, na którym widzimy odwróconego plecami Toretto. Na pierwszym planie znajduje się zaś podarowany Letty krzyż obecny także w zapowiedzi wideo. Czyżby miało to sugerować, że bohaterka Michelle Rodriguez będzie pełnić pierwszoplanową rolę w nadchodzącym filmie? Oprócz wspomnianych aktorów w „F9” zobaczymy także Tyrese'a Gibsona, Charlize Theron, Helen Mirren i Johna Cenę.

Światowa premiera filmu „Szybcy i wściekli 9” już 20 maja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA