REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Taika Waititi nie tylko wyreżyseruje serial „The Mandalorian”, ale i podłoży głos pod słynnego droida

Taika Waititi zachwycił świat swoimi umiejętnościami reżyserskimi i poczuciem humoru przy okazji „Thor: Ragnarok”. Dlatego wiele osób ucieszyło się, gdy Disney poinformował, że Nowozelandczyk będzie współtworzył aktorski serial „The Mandalorian”. Jak zdradził showrunner produkcji, Waititi wcieli się także w słynnego łowcę nagród z oryginalnej trylogii.

22.03.2019
18:15
taika waititi the mandalorian
REKLAMA
REKLAMA

„The Mandalorian” zapowiada się nie tylko na jeden z najdroższych, ale i najważniejszych seriali 2019 roku. Od sukcesu produkcji umiejscowionej w świecie „Gwiezdnych wojen” zależy dobry początek nowej platformy VOD, Disney+. Nie dziwi zatem, że do prac nad projektem zaangażowano kilka najmocniejszych nazwisk w przemyśle rozrywkowym. Showrunnerem serialu został Jon Favreau, a pośród reżyserów znaleźli się m.in. Dave Filoni, Bryce Dallas Howard oraz Taika Waititi.

Znamy już też część obsady produkcji.

Główną rolę zagra znany z „Gry o tron” i „Potrójnej granicy” Pedro Pascal. Z kolei Waititi, oprócz obowiązków reżysera, zajmie się też dubbingiem słynnego droida i ulubieńca fandomu. Dokładniej mówiąc, chodzi o jednego z łowców nagród, których Darth Vader wzywa na swój statek w „Imperium Kontratakuje”.

Favreau pochwalił się zdjęciem Waititiego podczas nagrywania kwestii IG-88.

IG-88 został stworzony przez Holowan Laboratories na zlecenie Imperium, które chciało wykorzystać ten model droidów-zabójców do swoich celów.

Projekt okazał się sukcesem i to wręcz zbyt wielkim. Pierwszy stworzony model od razu po aktywacji poczuł chęć zabijania, uciekł i stał się jednym z najsłynniejszych łowców nagród w galaktyce. W filmach IG-88 nie pełni zbyt dużej roli, ale został zapamiętany przez fanów, którzy chcieli poznać jego inne przygody. Dlatego IG-88 wielokrotnie pojawiał się w dziełach Expanded Universe (zarówno w starym, jak i nowym kanonie). Ostatnio w dwóch odcinkach animowanego serialu „Star Wars: Forces of Destiny”.

REKLAMA

Favreau potwierdził, że IG-88 pojawi się w „The Mandalorian” w trakcie zeszłorocznych świąt Bożego Narodzenia. Dlatego jego podobizna i numer seryjny widoczne na zdjęciu podczas nagrywania kwestii przez Waititiego zdają się gwarantować, że to właśnie tego droida zagra Nowozelandczyk. Nawet jeśli showrunner serialu jeszcze tego de facto nie potwierdził. Ta wiadomość z pewnością ucieszy fanów umiejętności dubbingowych Waititiego, które wcześniej pokazał, grając choćby Korga w „Thor: Ragnarok”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA