REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

"Tajemnice polskich morderstw" to rodzime true crime na Netfliksie, które mrozi krew w żyłach

W zeszłym tygodniu do serwisu Netflix wpadł serial dokumentalny "Tajemnice polskich morderstw". Wystarczyło kilka dni, by widzowie pokochali mroczną produkcję true crime, przedstawiającą sprawy kryminalne, które niegdyś wstrząsnęły całą Polską.

17.10.2023
10:50
Tajemnice polskich morderstw to rodzime true crime na Netfliksie, które mrozi krew w żyłach
REKLAMA

Produkcje true crime cieszą się wśród widzów ogromną popularnością, a spora część z nich dostępna jest w serwisie Netflix. W zestawieniu najlepszych seriali kryminalnych opartych na faktach, wyprodukowanych przez Netfliksa, wymieniliśmy m.in. "Making a Murderer", "Rozmowy z mordercą: Taśmy Johna Wayne’a Gacy’ego" czy "Synowie Sama: Droga w mrok". Tymczasem na platformę wpadły także inne mroczne tytuły - do "Kto zabił Jill Dando?" i "Sprawy Iwony Wieczorek" dołączył niedawno serial "Tajemnice polskich morderstw", który jest obecnie jednym z najchętniej oglądanych produkcji w serwisie.

REKLAMA

"Tajemnice polskich morderstw" to jeden z najpopularniejszych seriali w serwisie Netflix

Polski serial true crime zadebiutował w 2022 roku na platformie Viaplay. Sześcioodcinkowa produkcja omawia najbardziej przerażające i najgłośniejsze śledztwa w sprawie polskich morderstw, które wstrząsnęły całym krajem. Grupa ATM, która odpowiedzialna jest za produkcję serialu, podkreśla, że jest on próbą "wyrażenia współczucia i chęci zadośćuczynienia poszkodowanym. Tak by ci, których życie przerwano nie zostali zapamiętani jako ofiary, ale matki, ojcowie, dzieci".

"Tajemnice polskich morderstw" to nowe spojrzenie na najbardziej przerażające zbrodnie w najnowszej historii Polski. W każdym z sześciu odcinków serii staramy się szczegółowo przedstawić widzom detale policyjnych śledztw. Wprowadzamy widzów w akta spraw i wskazujemy ślady i dowody, dzięki którym udało się rozwikłać zagadki morderstw i schwytać zbrodniarzy

- skomentowała producentka serialu Barbara Wiśniewska-Grzesiak.
Zwiastun serialu "Tajemnice polskich morderstw"
REKLAMA

Serial porusza historię zaginionej nastolatki, która podczas powrotu do domu znika bez śladu czy głośnego napadu na bank, który przebiegł zupełnie inaczej niż zakładano. Jeden z odcinków opisuje także sprawę seryjnego mordercy Krzysztofa Gawlika, znanego jako Skorpion. Mężczyzna popełnił pięć morderstw, a każda z jego ofiar zginęła od egzekucyjnego strzału w tył głowy. Inny epizod przybliża sprawę zaginionego małżeństwa z Gliwic, którzy zostali zakopani w lesie żywcem. Wszystkie historie przeplatane są wypowiedziami doświadczonych śledczych, biorących wówczas udział w sprawie, a także dziennikarzy i prokuratorów.

O produkcjach z gatunku true crime przeczytasz więcej na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA