REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Koniec jest bliski. Pożegnajcie się z serialem Teoria wielkiego podrywu

Teoria wielkiego podrywu to serial, który dzieli widzów. Niektórzy uważają, że produkcja nigdy nie była zabawna i wykrzywiała obraz subkultury geeków. Inni porównywali sitcom do kultowych Przyjaciół. Niespodziewanie ogłoszono, kiedy finałowy odcinek produkcji trafi na ekrany telewizorów.

22.08.2018
21:46
teoria wielkiego podrywu ostatni sezon
REKLAMA
REKLAMA

Mimo upływu lat sitcomy wciąż są jednym z najpopularniejszych gatunków w telewizji. Teoria wielkiego podrywu to chyba najpopularniejsza tego typu produkcja od czasu zakończenia Przyjaciół. Legendarny serial doczekał się dziesięciu sezonów, więc Teoria zdążyła już wyprzedzić starszego krewniaka.

Produkcja znana jest z licznych żartów o subkulturach nerdów i geeków, a także wielu wątków o romantycznej naturze. Sitcom wzorem Przyjaciół i Simpsonów doczekał się też wielu cameo słynnych osobistości kina i nauki. Teoria wielkiego podrywu była też jednak krytykowana za nieśmieszne dowcipy, nierealistyczne reprezentowanie kultury nerdów i powtarzanie w kółko tych samych motywów.

Teoria wielkiego podrywu - kiedy 12. sezon?

W tej chwili trwa produkcja dwunastego sezonu Teorii wielkiego podrywu, którego pierwszy odcinek pojawi się w USA 24 września. Właśnie w tym czasie zazwyczaj zaczynają się rozmowy na temat przedłużenia seriali na kolejny sezon lub sezony. Trzy tygodnie temu pojawiły się pierwsze informacje o tym, że twórcy Big Bang Theory, CBS Entertainment i Warner Bros. Television, rozpoczęli rozmowy na temat produkcji nowych odsłoń sitcomu.

big bang theory final class="wp-image-194044"

Niespodziewanie okazało się jednak, że rozmowy zakończyły się wspólną decyzją wszystkich stron o zakończeniu serialu. Finałowy odcinek dwunastego sezonu będzie zarazem ostatnim.

Teoretycznie decyzja oznacza jedynie, że Teoria wielkiego podrywu będzie ostatnią tworzoną we współpracy z Warner Bros. W historii amerykańskiej telewizji wielokrotnie zdarzało się, że seriale były przejmowane przez konkurencyjne stacje. A w zanadrzu jest też ewentualne wsparcie platform VoD.

Wypowiedzi osób tworzących serial i występujących w nim aktorów jednoznacznie pokazują, że o zakończeniu Teorii wielkiego podrywu myśleli nie tylko przedstawiciele Warner Bros. Portal Variety opublikował oficjalne oświadczenie wszystkich zainteresowanych, w którym szczególne podziękowania zostają skierowane w stronę fanów:

Jesteśmy na zawsze wdzięczni naszym fanom za ich wsparcie przez dwanaście sezonów. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z ogromnego sukcesu serialu. Mamy zamiar dać wam finałowy sezon i ostatni odcinek, które zamkną Teorię wielkiego podrywu w zadowalający i epicki sposób.

Z finansowego punktu widzenia zakończenie tak popularnego serialu jak Big Bang Theory wydaje się zarżnięciem kury znoszącej złote jaja. Wygląda jednak na to, że grający w produkcji aktorzy czuli się już spełnieni w swoich rolach i chcieli zamknąć ich opowieść w odpowiednim momencie.

REKLAMA

Polskich fanów serialu Teoria wielkiego podrywu być może pocieszy fakt, że serial jest od niedawna dostępny na HBO GO.

AKTUALIZACJA: Według nieoficjalnych informacji strony nie były również gotowe na kolejną transzę wielomiesięcznych negocjacji dotyczących płac. Dwa poprzednie sezony serialu doszły do skutku, ponieważ aktorzy zgodzili się na obniżkę pensji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA