REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Legendarny T-800 powraca: zdjęcia do Terminatora 6 zaczną się w tym roku. Poznaliśmy datę premiery filmu

Arnold Schwarzenegger powróci jako kultowy cyborg T-800. Aktor zapowiedział, że w tym roku zaczną się prace nad Terminatorem 6.

06.03.2018
19:41
Terminator 6 początek zdjęć
REKLAMA
REKLAMA

Gdy w 1984 roku do kin trafił Terminator, raczej nikt nie przypuszczał, że oto narodziła się jedna z najsłynniejszych serii sci-fi w historii. Za kamerą stał praktycznie nieznany reżyser, James Cameron. Z kolei tytułową rolę powierzono Arnoldowi Schwarzeneggerowi, kulturyście kojarzonemu przede wszystkim jako Conan Barbarzyńca. Film okazał się jednak punktem zwrotnym w karierach obu dżentelmenów, którzy siedem lat później spotkali się ponownie na planie Terminatora 2. Ponadto Schwarzenegger wcielał się w T-800 jeszcze dwukrotnie.

Były gubernator Kalifornii powróci jako cyborg jeszcze raz.

W zeszłym roku pojawiły się doniesienia o tym, że w planach jest szósta część filmu. W rozmowie z portalem TheArnoldFans aktor zdradził, że zdjęcia rozpoczną się w czerwcu i potrwają do połowy października. Wiadomo także, że mają wrócić starzy znajomi. Po niemal trzech dekadach do serii powróci James Cameron, który znalazł się w ekipie producenckiej. Z kolei Linda Hamilton ponownie wcieli się w Sarę Connor.

Nie zabrakło jednak kilku osób, dla których będzie do debiut w pracach nad uniwersum. Reżyserem obrazu będzie Tim Miller, znany głównie jako twórca Deadpoola. Scenariuszem zajął się Justin Rhodes. Według nieoficjalnych doniesień główną bohaterką ma być Dani Ramos, choć nie wiadomo, kto miałby ją zagrać.

Terminator 6 początek zdjęć class="wp-image-140008"

Mimo tego wygląda na to, że Terminator 6 wróci do korzeni serii.

REKLAMA

Film będzie kontynuacją Dnia sądu, czyli ostatniej części, w której swój udział miała cała trójka. Przez to również obraz całkowicie zignoruje wydarzenia z Buntu maszyn, Ocalenia i Genisys. W ten sposób z serii wyłoni się odrębna trylogia.

Premierę filmu zaplanowano na 26 lipca 2019 roku. Schwarzenegger zaangażowany jest także w powstanie The Legend of Conan i Kung Fury 2. Z kolei Cameron pracuje nad czterema kontynuacjami Avatara.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA