REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Matt Reeves poszukuje aktorki do roli Catwoman w filmie „The Batman”. Na liście potencjalnych kandydatek m.in. Lupita Nyong’o

The Batman” nie zadebiutuje przed 2021 rokiem, ale nowy projekt Matta Reevesa jest tak wyczekiwanym filmem, że co chwila pojawiają się nowe doniesienia na jego temat. Wczoraj zastanawialiśmy się nad tym, co by było, gdyby Robin pojawił się w filmie i kto mógłby wcielić się w tę postać. Dzisiaj po raz kolejny pojawiła się informacja o możliwej obecności Catwoman.

03.10.2019
14:43
Catwoman - aktorki brane pod uwagę do roli
REKLAMA
REKLAMA

„The Batman” ma być opowieścią utrzymaną w klimacie kina noir, wracającą do samych początków bohatera, gdy ten był wziętym i uznanym detektywem. Wiadomo już, że w tytułowej roli zobaczymy Roberta Pattinsona, gwiazdę sagi „Zmierzch”, który od lat jednak zachwyca publiczność w różnego rodzaju projektach kina niezależnego (ostatnio w „The Lighthouse”, horrorze w reżyserii Roberta Eggersa).

Niedawne doniesienia mówią też, że Jeffrey Wright miałby wystąpić w filmie w roli komisarza Gordona, a Jonah Hill negocjuje udział w produkcji w bliżej nieokreślonej roli. Od jakiegoś czasu internet żyje też informacją, że reżyser poszukuje ciemnoskórej aktorki, która mogłaby zagrać Catwoman.

Gdy pierwszy raz wiadomość obiegła sieć, mówiło się o możliwym angażu Zoe Kravitz.

Aktorka nawet opublikowała na Instagramie czarno-białe zdjęcie w koszulce z logo Batmana. Wedle źródeł gwiazda „Wielkich kłamstewek” miała dostać nawet propozycję udziału w projekcie, ale musiała odmówić ze względu na napięty grafik produkcji.

Teraz portal GeeksWorldWide, powołując się na anonimowe źródło związane z produkcją, przedstawił listę pięciu potencjalnych kandydatek, które mogą być brane pod uwagę do roli.

To my - kadr z filmu class="wp-image-328919"

W tekście pojawiła się Lupita Nyong’o, gwiazda świetnie przyjętego filmu Jordana Peele’a „To my”, a także aktorka występująca w jednym z filmów Marvel Cinematic Universe, które osiągnęły największy sukces. Mowa o „Czarnej panterze”, która nominowana była w tym roku do Oscara w kategorii Nalepszy Film.

Inną propozycją jest Tessa Thompson, czyli aktorka, która wcieliła się w Valkyrię w filmach „Thor: Ragnarok” i „Avengers: Koniec gry”. Wiadomo, że Amerykanka wystąpi też w filmie „Thor: Love and Thunder”.

Thor Ragnarok - kadr z filmu class="wp-image-328922"

Wśród kandydatek znalazła się także Gugu Mbatha-Raw, gwiazda „The Cloverfield Paradox”, która pojawiła się także w filmach „Sama przeciw wszystkim” czy „Jupiter: Intronizacja”. Portal wytypował także Alexandrę Shipp, którą mogliśmy oglądać niedawno w dwóch ostatnich częściach serii „X-Men” czy filmie „Twój Simon”. Brana pod uwagę może być też Logan Browning, znana najlepiej z produkcji Netfliksa: „Drodzy biali” i „Perfekcja”.

Trzy aktorki do roli Catwoman class="wp-image-328925"
REKLAMA

Czy jedna z tych aktorek rzeczywiście zostanie zaangażowana do roli Catwoman, czy na prowadzenie wysunie się inna, nietypowana jeszcze kandydatka, dowiemy się pewnie w najbliższych miesiącach. Do tego czasu możemy dalej prowadzić różnorodne spekulacje.

„The Batman” trafi na ekrany dopiero 25 lipca 2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA