REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD

Serial „The Boys” w 2. sezonie będzie brutalniejszy i bardziej emocjonujący. Powstanie też film „Butcher”

Zeszłoroczny serial „The Boys” z miejsca stał się największym hitem platformy Amazon Prime Video i został uznany za jedno z najlepszych nowych dzieł o superbohaterach. Produkcja już we wrześniu wróci z 2. sezonem, a plany twórców sięgają również w kierunku kolejnej serii i krótkometrażowego filmu „Butcher”. Nowe szczegóły zdradził showrunner Eric Kripke.

08.07.2020
12:07
the boys sezon 2
REKLAMA

Oferta oryginalnych produkcji na Amazon Prime Video od zawsze budziła dosyć mieszane odczucia wśród widzów. Niby nie brakuje tam ciekawych i mocnych produkcji, ale przez długi czas trudno było wskazać dostępny tam globalny hit, o którym mówiliby wszyscy użytkownicy VOD. Właśnie ten stan rzeczy sprawił, że firma postanowiła wydać fortunę na wykupienie praw do produkcji rozgrywającej się w świecie „Władcy Pierścieni”. Nieco niespodziewanie Prime Video doczekało się jednak w międzyczasie innego głośnego dzieła – „The Boys”.

REKLAMA

Adaptacja komiksu Gartha Ennisa i Daricka Robertsona bardzo szybko stała się najchętniej oglądaną produkcją oryginalną w historii serwisu. I nie było w tym żadnego przypadku, bo 1. sezon „The Boys”, pomimo kilku potknięć stał na naprawdę wysokim poziomie (więcej na ten temat przeczytacie w naszej recenzji). Nie brakowało głosów, że przy popkulturze zdominowanej przez superbohaterskie opowieści od Marvela i DC inne, mniej sztampowe spojrzenie na ten gatunek było widzom bardzo potrzebne. A „The Boys” ze swoją mroczną i bardzo ironiczną opowieścią o globalnym kapitalizmie i egoizmie celebrytów w świecie, gdzie herosi o supermocach naprawdę istnieją, wypełnił tę lukę.

Nowy sezon „The Boys” zadebiutuje na Amazon Prime Video 4 września. Showrunner Eric Kripke zdradził właśnie sporo szczegółów na jego temat.

Jak podaje portal Collider, „The Boys” dostali od Amazona dużo większy budżet na stworzenie nowych odcinków, co poskutkowało pewnymi zmianami w sposobie kręcenia scen. Przede wszystkim zdjęcia do 2. sezonu trwały aż miesiąc dłużej niż za pierwszym razem. Według Kripkego pozwoliło to aktorom na stworzenie głębszych i emocjonalnie bardziej poruszających portretów bohaterów. Kręcenie niektórych scen było podobno tak trudne dla odtwórców niektórych ról, że wręcz wymagało poświęcenia na to więcej czasu. Natomiast fani serii na pewno ucieszą się, że wyższy budżet pozwolił też na stworzenie bardziej imponujących sekwencji, lepszych scen walki i użycia bardziej zaawansowanych efektów specjalnych (za ostatnie dwa elementy „The Boys” bywało wcześniej krytykowane).

Eric Kripke zdradził też odrobinę na temat fabuły 2. serii. Pod koniec poprzedniego sezonu Billy Rzeźnik odłączył się od tytułowej grupy i zdecydował się na bezpośrednią konfrontację z Homelanderem. W najnowszych odcinkach bohater grany przez Karla Urbana powróci do Chłopaków, ale widzowie nie dowiedzą się od razu, co działo się z nim między sezonami.

REKLAMA

Pierwotnie poświęcone temu sceny miały trafić do 2. sezonu, ale twórcy zdecydowali się je wyciąć. Zamiast tego z zebranych wokół tego tematu materiałów stworzą film krótkometrażowy „Butcher”, którego premiera nastąpi w trakcie nadawania 2. sezonu. Serwis ma bowiem zamiar publikować go w mniejszych segmentach (najpierw pierwsze trzy odcinki, a potem kolejne epizody w odstępach tygodniowych). Wszystkie mają mieć długość od 55-65 minut, a łącznie będzie ich osiem.

Premierowy sezon „The Boys” znajdziecie na Amazon Prime Video.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA