REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix

Netflix podobno już szuka księżnej Diany do 4. sezonu „The Crown”. Wyciekły wymagania dla aktorki

Niewiele seriali na Netfliksie cieszy się równie dużym zainteresowaniem co „The Crown”. Opowieść o brytyjskiej rodzinie królewskiej wkrótce wraz z 3. sezonem wejdzie w okres od 1964 do 1976 roku. Twórcy produkcji już szykują się jednak do obsadzenia roli księżnej Diany w następnej odsłonie. Nie obędzie się bez kontrowersji.

19.03.2019
9:35
the crown diana
REKLAMA
REKLAMA

Netflix w 2019 roku wróci po dłuższej przerwie do swoich dwóch najmocniejszych (i najdroższych) seriali ostatnich lat. Na platformie zadebiutują 3. sezony „Stranger Things” i „The Crown”. Druga z wymienionych produkcji interesuje fanów w dużej mierze ze względu na planowe zmiany w obsadzie. Uwielbianych Claire Foy, Matta Smitha i Vanessę Kirby zastąpią nieco starsi aktorzy, żeby w odpowiedni sposób sportretować upływ czasu w serialu. Od pewnego czasu wiadomo, że nowe odcinki będą rozgrywać się od połowy lat 60. do 1976 roku. Dlatego do obsady dołączyli Olivia Colman (aktorka niedawno cieszyła się z Oscara za „Faworytę”), Tobias Menzies i Helena Bonham Carter.

Tuż po tym jak na platformie zadebiutuje 3. sezon, Netflix rozpocznie zdjęcia do następnej odsłony. A pojawią się w niej takie postaci jak Margaret Thatcher i księżna Diana.

W rolę byłej brytyjskiej premier wcieli się Gillian Anderson, ale wciąż nie wiadomo, kto zagra żonę księcia Karola. Diana to postać o szczególnym znaczeniu dla Brytyjczyków. Księżna Walii na zawsze zmieniła sposób, w jaki ludzie patrzą na brytyjską rodzinę królewską. Jako pierwsza poczuła na własnej skórze narodziny nowych tabloidowych mediów, które z jednej strony ją uwielbiały, a z drugiej z przyjemnością rozpowiadały o każdym kryzysie lub wpadce. Od jej czasów zainteresowanie wewnętrznym życiem członków rodziny królewskiej nigdy nie zmalało.

the crown diana

Dlatego nikogo nie dziwi, że Netflix bardzo uważnie planuje wybór idealnej aktorki, która wcieli się w Dianę. Szczegółowe wytyczne wyciekły dzięki gazecie The Sun. Poszukiwana aktorka ma podobno znajdować się w przedziale wiekowym 18-22. Opis wymaganych od aktorki cech charakteru zapewne zdenerwuje część fanów zmarłej w 1997 roku księżnej Walii:

Musi umieć zagrać czarującą osobę w scenach komediowych, ekshibicjonistkę i flirciarę na światowej scenie oraz zdesperowaną, opuszczoną i autodestrukcyjną kobietę w jej najniższych momentach. Powinna robić to z psychologiczną intensywnością porównywalną do Mii Farrow w „Dziecku Rosemary”.

REKLAMA

The Sun to tabloid, więc należy brać ich informacje z pewną dozą ostrożności. Brytyjskie dzienniki tego typu są jednak zazwyczaj dobrze poinformowane, jeśli chodzi o zakulisowe sprawy brytyjskiej monarchii. Tak czy inaczej, rola księżnej Diany na pewno wywoła ogromne poruszenie, a nawet kontrowersje wśród Anglików. Firma bukmacherska Ladbrokers już opublikowała listę aktorek z największymi szansami na otrzymanie angażu do 4. sezonu serialu Netfliksa. Za najbardziej prawdopodobne uznano, że Dianę zagra Florence Pugh znaną z „Lady M.”. Tuż za nią plasują się Lucy Boynton z „Bohemian Rhapsody” oraz Ellie Bamber.

Według nieoficjalnych informacji 3. sezon „The Crown” ma trafić na platformę Netflix w lipcu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA