REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Polskie "The Office" trolluje na Linkedinie. Ludzie biorą szefa Kropliczanki na serio

Polskie "The Office" zobaczymy jeszcze w tym miesiącu. W ramach promocji serialu na Linkedinie powstało fikcyjne konto jednego z głównych bohaterów - Michała Holca. Szef Kropliczanki komentuje posty jak rasowy coach, ale nie wszyscy użytkownicy zdają sobie sprawę, że to akcja marketingowa. Bezbłędna, dodajmy.

11.10.2021
17:11
the office pl michal holc linkedin
REKLAMA

"The Office PL" to polska wersja brytyjskiego serialu mockumentary stworzonego przez Ricky'ego Gervaisa i Stephena Merchanta. Format na nasze podwórko przekłada Canal+ we współpracy Comedy Central pod czujnym okiem BBC. Reżyserem został Maciej Bochniak ("Magnezja", "Disco Polo"), a w głównych rolach zobaczymy Piotra Polak (prezes Michał), Vanessę Aleksander (wiceprezeska Patrycja), Korenelię Strzelecką (recepcjonistka Asia) oraz Adama Woronowicza (Darek, szef działu logistyki).

REKLAMA

Niedawno do sieci trafił zwiastun polskiego "The Office", który zebrał na chwilę obecną aż 8 tysięcy łapek w dół i tylko 900 w górę. Internautom nie spodobała się pokazana w nim gra aktorska oraz gagi, a sekcja komentarzy została szybko wyłączona. Mam jednak dobrą wiadomość dla wszystkich malkontentów - jeżeli serial będzie taki jak nowa akcja promocyjna, to będziecie musieli cofnąć negatywne reakcje pod trailerem.

Michał Holc z "The Office PL" ma konto na Linkedin. Internauci biorą go na serio

 class="wp-image-1810861"
Screeny z www.linkedin.com

W najpopularniejszym serwisie społecznościowym o tematyce zawodowo-biznesowej niezłe zamieszanie robi niejaki Michał Holc. To CEO Kropliczanki, który tytułuje się dodatkowo mianem mentora, coacha i przywódcy. Ma profesjonalną profilówkę w garniaku i co jakiś czas wrzuca nowe posty (np. o tym, że nic tak dobrze nie rozładuje napiętej atmosfery w biurze jak szanty) i komentuje wpisy innych.

Ale Michał Holc nie istnieje w realu. To fikcyjna postać, która jest odpowiednikiem Michaela Scotta (Steve Carell) z amerykańskiego remake'u "The Office". Nie wszyscy jednak zdają sobie z tego sprawę i odpowiadają mu na prowokacyjne lub narcystyczne komentarze.

I nie ma co się dziwić, bo taki odklejony prezes/kołcz/biznesman jest całkiem wiarygodny. Ba! Możliwe, że nawet sami mieliśmy z kimś takim do czynienia. Właśnie taki archetyp szefa będzie wyśmiewany w nadchodzącym serialu. Poniżej galeria screenów z komentarzami prezesa Michała.

REKLAMA

Premiera The Office PL 22 października na antenie Canal+.

* zdjęcie główne: Łukasz Bąk / Canal+

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA