REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tomasz Kot gra w nowozelandzkim filmie, do którego zdjęcia odbywają się w Warszawie udającej Moskwę

Tomasz Kot gra w zagranicznym filmie. Nowozelandzka "Joika" to opowieść o pierwszej Amerykance, która ukończyła Akademię Baletu Bolszoj. Polski aktor występuje u boku takich gwiazd Hollywood jak Talia Ryder i Diane Kruger. Zdjęcia odbywają się w Warszawie, zmienioną na potrzeby produkcji w Moskwę.

23.02.2022
14:12
tomasz kot zagraniczny film polscy aktorzy
REKLAMA

Tomasz Kot pojawi się w nowozelandzkim filmie. To kolejna zagraniczna produkcja z udziałem polskiego aktora, który po sukcesie "Zimnej wojny" miał szansę na międzynarodową karierę. W końcu niewiele brakowało, a zobaczylibyśmy go w ostatnim Bondzie i w roli Nikoli Tesli w biografii naukowca. W tym pierwszym przypadku nie wyszło, bo producent miał inną wizję artystyczną niż ówczesny reżyser, a w drugim nie udało się z powodu pandemii.

Jedyne pocieszenie znaleźliśmy w tym, że w 2020 roku polskiego aktora mogliśmy zobaczyć we francusko-hiszpańsko-niemieckiej produkcji "Wróg doskonały" i kanadyjsko-amerykańskiej "Przestrodze". Teraz Tomasz Kot pojawi się w nowozelandzkim filmie, do którego zdjęcia odbywają się w Warszawie. Co więcej, nasz rodak występuje w "Joice" u boku hollywoodzkich gwiazd.

REKLAMA

Joika - co wiemy o zagranicznym filmie z Tomaszem Kotem?

"Joika" opowiada o Joy Womack. Jest ona pierwszą Amerykanką w historii, która ukończyła Akademię Baletu Bolszoj - prestiżową Moskiewską Państwową Akademię Choreografii. W balerinę wcieli się znana z nowego "West Side Story" Talia Ryder. Jej mentorkę zagra natomiast Diane Kruger. Jak donosi "Super Express" to u boku tych właśnie gwiazd zobaczymy Tomasza Kota. Nie wiadomo jednak w jakiej roli.

Wiele wskazuje na to, że Tomasz Kot nie jest jedynym Polakiem, którego zobaczymy w "Joice". Nie znamy innych nazwisk, ale wiemy, że nasi rodacy wcielają się w Rosjan. Zdjęcia do filmu już się rozpoczęły i trwają w Warszawie, na potrzeby produkcji zmienioną w Moskwę. Według informatora wspomnianego tabloidu zagraniczni twórcy są zachwyceni profesjonalizmem polskiej ekipy.

REKLAMA

Joika - kiedy premiera zagranicznego filmu z Tomaszem Kotem?

"Joika" wciąż owiana jest tajemnicą. O filmie niewiele na razie wiadomo. Data premiery nie została więc jeszcze wyznaczona. Ważne jest jednak, że jeśli słowa o zachwycie twórców produkcji polską ekipą są prawdziwe, w przyszłości w naszym kraju może powstawać więcej zagranicznych tytułów z udziałem Polaków. Trzymamy za to kciuki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA