REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Polacy siedzą w domach i oglądają komedie romantyczne. Jak myślicie, która zdominowała Netflix Polska?

Ranking TOP 10 na Netflix Polska został w ostatnich dniach zdominowany przez dwie komedie romantyczne. Jedna powstała w Polsce, a drugą pokochał cały świat. "Bridgertonowie" i "Kogel Mogel 4" pokazują, że w ostatnim czasie rodzimi widzowie woleli postawić na coś lekkiego i sympatycznego.

02.04.2022
13:39
top 10 netflix kogel mogel 4 film
REKLAMA

Zestawienie Netflix TOP 10 w poprzednim tygodniu podporządkowały sobie głównie polskie produkcje. Wiele z tych tytułów utrzymało mocną pozycję również tym razem, a spośród nich najlepiej poradził sobie "Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4". Najnowsza część popularnej polskiej serii zbiera od premiery kinowej fatalne recenzje, ale użytkownikom Netfliksa to najwyraźniej nie przeszkadza. Zresztą ich uwagę w ostatnich dniach w dużej mierze przejęli też "Bridgertonowie", więc inna komedia romantyczna.

REKLAMA

Top 10 Netflix - Bridgertonowie i Kogel Mogel 4 na szczycie:

10. Nie ufaj nikomu: Polowanie na króla kryptowalut (nowość)

Brytyjskie seriale i filmy dokumentalne w ostatnich miesiącach urosły do miana jednego z absolutnych gigantów platformy Netflix. Najnowszym dziełem tego typu, które zyskało popularność w Polsce i na świecie, jest "Nie ufaj nikomu: Polowanie na króla kryptowalut". Trwający półtorej godziny film śledzi losy założyciela największej kanadyjskiej giełdy kryptowalut, która została zamknięta wraz z jego nagłą śmiercią. Pytanie, czy Gerald Cotten faktycznie umarł?

Wynik: 13 punktów

9. Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (spadek o sześć miejsc)

Polski film "Najmro. Kocha, kradnie szanuje" poradził sobie w ostatnich tygodniach naprawdę dobrze na polskim Netfliksie. Nie dziwi więc, że platforma wkrótce wypuści go także do zagranicznych odbiorców. Czyżbyśmy mieli do czynienia z kolejnym globalnym hitem stworzonym w Polsce? Twórcy komedii akcji z Dawidem Ogrodnikiem w roli tytułowego złodzieja z pewnością już zacierają ręce.

Wynik: 13 punktów

8. W dobrych rękach (spadek o trzy miejsca)

"W dobrych rękach" to turecka komedia romantyczna, opowiadająca o samotnej matce, u której zdiagnozowano śmiertelną chorobę. Kobieta nie wie, co stanie się z synem, gdy nagle poznaje przystojnego i sympatycznego mężczyznę. Ich relacja szybko nabiera tempa, co powoduje u 6-latka coraz większą zazdrość. Może to być jednak dla chłopca ostatnia szansa na szczęście po śmierci matki.

Wynik: 14 punktów

7. Snowpiercer (powrót do zestawienia)

"Snowpiercer" od dwóch lat należy do najpopularniejszych seriali dostępnych na Netflix Polska w ramach międzynarodowej licencji. W tym tygodniu na platformę trafił finałowy odcinek 3. sezonu, więc fani produkcji science fiction siłą rzeczy uaktywnili się nawet mocniej niż zazwyczaj. Na ich szczęście to jeszcze nie koniec tej opowieści, bo stacja TNT już zamówiła 4. sezon.

Wynik: 15 punktów

6. Czarny krab (spadek o cztery miejsca)

Skandynawski film sensacyjny "Czarny krab" opowiada o świecie po apokalipsie, w którym wojna stała się codziennością. W samym środku olbrzymiego konfliktu oddział żołnierzy dostaje tajną misję przetransportowania tajemniczej przesyłki w niezwykle trudnej pogodzie. Szybko okaże się, że zadanie jest znacznie trudniejsze niż sądzili.

Wynik: 29 punktów

5. Czy to ciasto? (to samo miejsce)

"Czy to ciasto?" to najnowszy program reality show dostępny na Netflix Polska. Produkcja koncertuje się na grupie specjalistów od pieczenia realistycznie wyglądających ciast i tortów. Najwięksi mistrzowie fachu będą jednak mieli trudności z rozpoznaniem wypieków przygotowanych dla nich w "Czy to ciasto?". Zwycięzca może na szczęście liczyć na pokaźną nagrodę.

Wynik: 32 punkty

4. Psi patrol (awans o trzy miejsca)

Już nawet oficjalne profile Netfliksa w mediach społecznościowych nabijają się z niekończącej się popularności "Psiego patrolu". Pod podobnymi postami można zresztą znaleźć dziesiątki komentarzy zrozpaczonych rodziców, którzy mają dosyć oglądania w kółko tych samych odcinków ze swoimi dziećmi. Prawda jest jednak taka, że po prostu nie mają wyboru. Przynajmniej dopóty Netflix nie wykupi kolejnego sezonu animacji.

Wynik: 35 punktów

3. Krakowskie potwory (spadek o dwa miejsca)

Nowy polski horror chyba nie do końca spełnił oczekiwania widowni. Świadczy o tym choćby bardzo przeciętna średnia ocen na portalu Filmweb (obecnie wynosi ona 4,4/10). Opowieść o grupie studentów śledzących zjawiska paranormalne w dawnej stolicy Polski miała potencjał, ale w tym wypadku nie udało się go zrealizować. Cóż, nie zawsze trafia się w "dziesiątkę".

Wynik: 52 punkty

2. Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4 (awans o osiem miejsc)

"Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4" już w minionej edycji Netflix TOP 10 pokazał, że będzie jednym z faworytów kolejnego tygodnia. Jedyny powód, dlaczego polska produkcja nie zajęła ostatecznie 1. miejsca jest prosty i nazywa się "Bridgertonowie". Powrót jednego z najpopularniejszych seriali w historii Netfliksa okazał się zbyt wielkim wyzwaniem dla 4. części kultowej serii polskich komedii. Może to i lepiej, bo przecież "Kogel Mogel 4" z żadnej strony nie jest dobrym filmem.

Wynik: 63 punkty

REKLAMA

1. Bridgertonowie (powrót do zestawienia)

"Bridgertonowie" dosłownie zmietli konkurencję w minionym tygodniu. Nie miało znaczenia, że ulubieni bohaterowie widzów odeszli po 1. sezonie. Nowe odcinki i tak przyciągnęły na Netfliksa całą rzeszę widzów. Na popularności produkcji nie odbiły się nawet kiepskie recenzje. Polacy uwielbiają kostiumowe komedie romantyczne i nic ich nie powstrzyma przed docenieniem ich swoim czasem.

Wynik: 70 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA