REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Jak bardzo załamująca jest popularność "Kogel Mogel 4" na Netflix Polska? Bardziej nie może

"Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4" przybył, zobaczył i zwyciężył. Dwa dni obecności filmu na Netflix Polska i od razu mamy hit. Cały tydzień upłynął zresztą pod znakiem dominacji polskich filmów i seriali. Rodacy masowo oglądali również "Krakowskie potwory" i "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje".

26.03.2022
10:23
netflix top kogel mogel 4 polskie filmy
REKLAMA

Wypuszczony w 2019 roku "Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3" można było nazwać prawdziwą i wielowątkową tragedią. Oglądalność produkcji była jednak olbrzymia. Najpierw w kinach, a potem na Netflix Polska. Można się więc było spodziewać, że w Netflix TOP 10 z czasem triumfy będzie też święcić kolejna część. "Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4" był jedną z najpopularniejszych filmów minionego tygodnia. Co jeszcze oglądali Polacy?

REKLAMA

Netflix TOP - co obejrzeć?

"Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4" zadebiutował na Netflix Polska w czwartek i z miejsca zgarnął 1. lokatę w rankingu. Można długo opowiadać o tym, że współczesne części słynnej serii komedii stoją na żenującym poziomie. Można załamywać ręce nad fatalnymi dialogami, drewnianym aktorstwem i nijaką reżyserią. Nie ma to znaczenia. Polacy uwielbiają "Kogel Mogel" i nic ich w tej miłości nie powstrzyma.

Wynik: 20 punktów

9. Projekt Adam (spadek o osiem miejsc)

Ryan Reynolds, Jennifer Garner i Mark Ruffalo w obsadzie to dla wielu wystarczający powód, żeby włączyć "Projekt Adam". Ta familijna komedia science fiction kryje w sobie jednak coś więcej niż tylko popularne aktorskie nazwiska. Według właściwie wszystkich recenzentów mamy tutaj do czynienia z naprawdę udaną produkcją dla całej rodziny. A to w przypadku filmów aktorskich wcale nie jest czymś na porządku dziennym.

Wynik: 20 punktów

8. Tabu (spadek o trzy miejsca)

Brytyjski serial "Tabu" z Tomem Hardym opowiada o dawnym awanturniku, który niespodziewanie wraca do Londynu, by założyć firmę. Brzmi nudno? Nie, gdy produkcję robi twórca "Peaky Blinders". To właśnie za sprawą świetnego scenariusza Stevena Knighta "Tabu" okazało się taką serialową petardą.

Wynik: 20 punktów

7. Psi patrol (awans o jedno miejsce)

"Psi patrol" opowiada o grupie bohaterskich i pomocnych psiaków, które działają na rzecz lokalnej społeczności. Produkcja od lat jest hitem wśród najmłodszych widzów, również tych z Polski. Netflix od dawna nie dodał jednak nowych odcinków animacji, co może nieco dziwić. Czyżby ta licencja była aż tak kosztowna?

Wynik: 22 punkty

5. ex aequo W dobrych rękach (nowość)

Tureckie komedie romantyczne padły w Polsce na bardzo podatny grunt. Ich niezobowiązujący i nieco melodramatyczny styl trafił prosto do serc rodzimych widzów, dlatego od lat w podobne produkcje inwestują i klasyczne stacje telewizyjne, i największe serwisy VOD. Film "W dobrych rękach" kręci się wokół cierpiącej na śmiertelną chorobę samotnej matki. Kobieta niespodziewanie poznaję szarmanckiego kawalera i zaczyna zastanawiać się, czy byłaby w stanie zostawić mu swoje dzieci po śmierci.

Wynik: 23 punkty

5. ex aequo Czy to ciasto? (nowość)

Na Netflix Polska w przeszłości furorę robiły już naprawdę rozmaite produkcje i programy reality show. O niektórych można bez ogródek stwierdzić, że są dosyć... durne. Chyba nigdy wcześniej nie mieliśmy jednak do czynienia z czymś na podobnym poziomie. Cała Polska zaczęła oglądać show, w którym uczestnicy mają odgadnąć, co jest tortem, a co nim nie jest. To nie żart, obejrzycie zwiastun.

Wynik: 23 punkty

4. Zasoby ludzkie (nowość)

"Zasoby ludzkie" to pierwszy spin-off popularnego serialu animowanego "Big Mouth", który od lat znajdziemy na platformie Netflix. Niektórzy (w tym ja sam) powiedzieliby nawet, że "Big Mouth" jest tam już zbyt długo. Czy poboczna produkcja poświęcona hormonalnym potworom i innym stworkom rządzącym naszymi emocjami przyniesie niezbędny powiew świeżości. Z taką oceną chyba trzeba jeszcze się wstrzymać.

Wynik: 32 punkty

3. Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (awans o cztery miejsca)

"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" to jedna z kilku polskich produkcji, które w ostatnim czasie cieszyły się sporą popularnością na Netfliksie. Film z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej bazuje na prawdziwej historii pewnego złodzieja, który wyspecjalizował się w uciekaniu milicji. Zrobił to ogółem niemal 30 razy. Co by nie mówić, to brzmi jak idealna historia na film.

Wynik: 49 punktów

2. Czarny krab (nowość)

Szwedzki thriller akcji "Czarny krab" jest w tym tygodniu największą niespodzianką na liście Netflix TOP 10. Produkcja rozgrywa się w post-apokaliptycznym świecie rozdartym przez brutalną wojnę. W trakcie ciężkiej zimy szóstka żołnierzy udaje się na tajną operację, która może na zawsze odmienić losy całego konfliktu. Główną rolę w filmie zagrała Noomi Rapace.

Wynik: 58 punktów

REKLAMA

1. Krakowskie potwory (nowość)

Każdy nowy polski serial Netfliksa ma niemal zagwarantowane, że stanie się hitem w naszym kraju. "Krakowskie potwory" również wpisały się w ten schemat, choć ich sukces jest zauważalnie mniejszy. Nie zdobyły również dużej popularności poza granicami naszego kraju. Z czego może to wynikać? Bardzo niskie oceny na Filmwebie i IMDb zdają się coś sugerować.

Wynik: 66 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA