REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Współtwórczyni filmu Thor: Ragnarok napisze scenariusz do Toy Story 4

Kultowa animacja, która powstała we współpracy Pixara i Disneya, zadebiutowała ponad 20 lat temu. Od tego czasu marka doczekała się łącznie trzech części skupiających się na perypetiach zabawek Andy’ego. Chudy i Buzz Astral niebawem ponownie powrócą do kinowych sal, do czego przyczyni się scenarzystka Thora. 

19.01.2018
11:57
Scenarzystką Toy Story 4 będzie współtwórczyni filmu Thor: Ragnarok
REKLAMA
REKLAMA

Czwarta część zabawnego filmu rysunkowego zdążyła przejść całkiem burzliwą drogę, zmieniając potencjalnych twórców scenariusza. Początkowo produkcja miała wyjść spod pióra Rashidy Jones, a także jej współpracownika Willa McCormacka, jednak ostatecznie duet zdecydował się odejść od produkcji ze względu na różnice w wizji artystycznej. Przez to zmieniła się potencjalna data premiery, wstępnie zakładano, że obraz trafi do kin w 2017 roku.

Teraz pieczę nad kolejną serią filmu o ożywionych zabawkach przejmie Stephany Folsom.

Na efekty tej współpracy trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Najnowsza animacja ma się ukazać dopiero w połowie przyszłego roku.

Scenarzystka jest autorką scenariusza A Space Odyssey, or How Kubrick Learned to Stop Worrying and Land on the Moon, który powstał ponad 5 lat temu i został wpisany tzw. Czarną listę najlepszych niezrealizowanych scenariuszy. Toy Story 4 będzie zatem jednym z najważniejszych projektów Stephany Folsom.

Twórczyni dała się już poznać jako współautorka filmu akcji Thor: Ragnarok, będąc jednym z czterech scenarzystów pracującym przy produkcji. Ostatecznie jednak Gildia Scenarzystów nie zgodziła się na umieszczenie Folsom w napisach końcowych, jakoby zaprzeczając jej udziałowi przy powstawaniu dzieła. Poruszona twórczyni dawała wyraz swojego oburzenia poprzez liczne posty na Twitterze, komentujące krzywdzące decyzje WGA.

Początkowo kolejna odsłona Toy Story miała być kontynuacją historii ukazanej w trzeciej części filmu.

 class="wp-image-16089"

Nie wiadomo jednak, jak potoczy się sytuacja animacji po zmianie scenarzysty. Zgodnie z pierwotnymi założeniami, Toy Story 4 miało opierać się na historii miłosnej Szeryfa Chudego i lalki Bo Peep. Akcja kontynuowałaby również wątek, w którym zabawki trafiły w ręce nowej właścicielki – Bonnie.

REKLAMA

W polskiej wersji językowej prawdopodobnie usłyszymy dobrze znane nam głosy z poprzednich części. W amerykańskim pierwowzorze udział wezmą Tom Hanks, Tim Allen, Patricia Arquette oraz Joan Cusack.

Premiera Toy Story 4 przewidziana jest na 21 czerwca 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA