REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Czarne lusterko - mamy datę premiery i zwiastun. Filmy youtuberów inspirowane Black Mirror obejrzymy już w styczniu

Po ogromnym sukcesie Czarnego lustra Netflix wpadł na pomysł zrealizowania polskiej produkcji wzorowanej na brytyjskim serialu. Platforma zaprosiła do projektu grupę znanych internetowych twórców. Czarne lusterko niebawem doczeka się swojej premiery w mediach społecznościowych i na YouTubie. 

17.01.2018
19:27
Czarne lusterko z datą premiery. Jest zwiastun serii Netfliksa i youtuberów
REKLAMA
REKLAMA

Niedawno informowaliśmy o najnowszym projekcie popularnego serwisu streamingowego, który zaskoczył internautów nie tylko jego koncepcją, ale również doborem obsady. Netflix Polska zdecydował się na wyprodukowanie kilkuodcinkowej serii mocno inspirowanej zachwycającym Black Mirror, serialem opowiadającym mroczne historie ze świata zdominowanego przez nowoczesną technologię.

 class="wp-image-126175"

Czarne lusterko będziemy mogli oglądać za darmo na profilu Netfliksa w mediach społecznościowych oraz na kanałach youtuberów zaangażowanych w projekt.

Premiera polskiej produkcji przewidziana jest na 19 stycznia tego roku. Tego dnia będziemy mogli obejrzeć wszystkie zrealizowane odcinki, czyli łącznie cztery produkcje.

W serii Netfliksa nie zabraknie znanych internetowych osobowości.

Do udziału w serii krótkometrażowych filmów zaproszono np. Krzysztofa Gonciarza, znanego z prowadzenia m. in. programu Zapytaj Beczkę. Youtuber dał się również poznać jako podróżnik, który dzieli się z fanami ciekawostkami ze swoich wycieczek po Azji. Co więcej, internetowy twórca potwierdził ostatnio swoją współpracę ze stacją Eurosport, dla której będzie relacjonował kulisy igrzysk olimpijskich w Korei Południowej. Gonciarza zobaczymy w odcinku zatytułowanym "Rozstanie". Możemy spodziewać się zatem dosyć emocjonalnego wydźwięku epizodu.

 class="wp-image-126178"

Na ekranie pojawi się także Martin Stankiewicz regularnie tworzący ironiczne filmiki wideo, będące komentarzem do otaczającego nas świata. Yotutuber pojawi się w odcinku "Suma szczęścia". W kolejnej części Czarnego lusterka wystąpi vlogerka o pseudonimie emce kwadrat, której nagrania internetowe skupiają się przede wszystkim na edukacyjnym omawianiu zjawisk i urządzeń. Tutaj zobaczymy ją w epizodzie "69.90". W produkcji Netfliksa nie zabraknie też cenionej Grupy Filmowej Darwin, która znana jest internautom z kreowania pomysłowych filmów, np. w ramach serii Wielkie konflikty. W Czarnym lusterku pojawią się w odcinku "1%".

Opublikowany zwiastun pozostawia nutę tajemnicy.

REKLAMA

Trailer nie zdradza ostatecznego wydźwięku Czarnego lusterka - nie wiadomo, czy będzie dorównywał dramaturgii Black Mirror, czy ostatecznie postawi na satyryczną formę. Fragmentaryczność zaprezentowanych obrazów tylko podsyca ciekawość, nasuwając pytanie, czy produkcja podoła wyzwaniu i dorówna jakkolwiek pierwowzorowi.

Wszystkie odcinki Czarnego lusterka obejrzymy w piątek, 19 stycznia, na oficjalnych kanałach społecznościowych Netfliksa i kanałach youtuberów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA