REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nakręciła film o transpłciowym Jokerze. Wszystkie pokazy zostały anulowane

Opowiadający o transpłciowym Jokerze film "The People's Joker" miał swoją premierę w tym tygodniu. Jednak nagle jego twórczyni, Vera Drew, usunęła go z programu Toronto Film Festival, a kolejne pokazy zostały anulowane. Najpewniej do akcji wkroczyło DC.

15.09.2022
10:36
transpłciowy joker film festiwal batman dc warner bros
REKLAMA

Disney+ w rekordowo niskiej cenie. Subskrypcję możesz wykupić tutaj - tylko do 19.09.

REKLAMA

"The People's Joker" to wariacja na temat bohaterów znanych z kart komiksów DC, nad którą pracowało ponad 200 artystów. W filmie Joker, przez lata otępiający się środkami odurzającymi i poszukujący odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań, odkrywa swoją tożsamość płciową. Zmaga się z pierwszą miłością, zbiera grupę współtworzącą nielegalny teatr w Gotham City i staje do walki ze swoim nemezis - zamaskowanym faszystowskim mścicielem.

Brzmi tak odjechanie, że sam chętnie bym to obejrzał. Niestety, być może nigdy nie będę miał takiej możliwości.

Film The People's Joker wycofany

Twórczyni wycofała ten film z powodu problemów z prawami autorskimi. Przepraszamy za wszelkie niedogodności. obecni posiadacze biletów otrzymają e-mail od działu pomocy klienta TIFF z informacją odnośnie zakupu

- czytamy na stronie imprezy.

Film Drew, która osobiście go napisała i zrealizowała (zagrała też jedną z ról), nie był autoryzowany przez DC czy Warner Bros. Siłą rzeczy kwestie prawne uniemożliwiają dalsze pokazy - wykorzystanie postaci takich jak Joker czy Harley Quinn, o Batmanie nie wspominając, musiało spotkać się z reakcją ich właścicieli.

Zrozumiałe, choć trochę szkoda - tym bardziej, że odbiór filmu po pierwszym pokazie był bardzo pozytywny. Autorka apeluje już do widzów o pomoc w umożliwieniu wypuszczenia obrazu - co ciekawe, zdaje się sugerować, że wkrótce do tego dojdzie. Dotychczas reżyserka twierdziła, że widzi szansę na jego dystrybucję, ponieważ jest to parodia.

(…) Cokolwiek wydarzy się w ciągu najbliższych kilku godzin, chcę, żebyście wiedzieli… Jeśli czekaliście i bardzo chcieliście obejrzeć nasz film, to wkrótce go dostaniecie. Zostańcie ze mną. Potrzebuję waszej pomocy.

Pozostaje nam czekać na "Joker: Folie à Deux", który trafi do kin dopiero w 2024 roku.

REKLAMA

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA