REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Najlepsze historie o Jokerze i Harley Quinn. Sprawdźcie je przed premierą "Jokera 2" z Lady Gagą

Joker i Harley Quinn to duet uwielbiany przez czytelników komiksów DC z całego świata. Ostatnie spotkanie pary bohaterów na dużym ekranie wypadło jednak wyjątkowo blado. Czy "Joker: Folie a Deux" wypadnie pod tym względem lepiej? Todd Phillips i inni twórcy sequelu "Jokera" mają z czego korzystać przy tworzeniu filmu o spotkaniu Księcia Zbrodni i Harleen Quinzel w Azylu Arkham. Sprawdźcie, z którymi tytułami szczególnie warto się zapoznać.

05.08.2022
16:38
joker folie a deux harley quinn top
REKLAMA

Być może, kiedy pojawiły się pierwsze doniesienia o "Joker: Folie a Deux" przecieraliście oczy ze zdumienia. Jak to druga część historii o przeciwniku Batmana (w tej roli nagrodzony Oscarem Joaquin Phoenix) będzie musicalem? Według niepotwierdzonych jeszcze doniesień mamy zobaczyć w niej Lady Gagę jako Harley Quinn? Warner Bros. chyba na głowę upadło. A jednak to się dzieje.

Kolejne oficjalne doniesienia na temat "Jokera 2" spływają jedne po drugich. Warner Bros. ewidentnie chce w ten sposób uspokoić skonsternowanych fanów, którzy rozgniewali się po niedawnej informacji o odstawieniu odstawieniu "Batgirl" na półkę". Jeszcze wczoraj firma zdradziła, że sequel "Joker: Folie a Deux" wypuści 4 października 2024 roku. Dzisiaj natomiast pojawił się pierwszy teaser, potwierdzający wcześniejsze plotki o tym, że Harley Quinn w filmie zagra Lady Gaga (co nie musi oznaczać końca Margot Robbie w tej roli, bo to inne uniwersa).

REKLAMA

Joker 2 otrzymał teaser

Z udostępnionego wideo nie wynika jednoznacznie, że piosenkarka wcieli się w Harley Quinn. Ale umówmy się - skoro to jej postać tańczy z tytułowym Jokerem, to kogo innego miałaby zagrać? Nie ma tutaj żadnej alternatywy. Zresztą obecność Quinn w produkcji została już potwierdzona, więc trudno powiązanie jej z Lady Gagą traktować nawet w kategoriach spekulacji.

Joker 2 - teaser - Lady Gaga

W międzyczasie, powołując się na informatora "z wiedzą na temat projektów DC", portal The Wrap podał, że akcja "Joker: Folie a Deux" ma w znacznej mierze odbywać się w Arkham Asylum. Jest to szpital psychiatryczny w Gotham City, do którego trafiają chorzy psychicznie przestępcy. W uniwersum Batmana ta placówka cieszy się złą sławą i odgrywa ważną rolę w historii Księcia Zbrodni i Harley Quinn. W końcu to właśnie tam swoje początki miał ich toksyczny romans.

Najlepsze historie o Azylu Arkham, Jokerze i Harley Quinn:

Joker, Harley Quinn, Arkham Asylum są częścią ikonografii świata Batmana. Tak superprzestępców, jak i sam szpital psychiatryczny poznaliśmy już na wylot, dzięki komiksom, grom i serialom. Poniżej znajdziecie tytuły, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Stjepan Sejić w "Harleen" powraca do początków relacji Harley Quinn i Jokera. To poszerzona i uwspółcześniona wersja znanej nam historii o miłości, przesiąkniętej zbrodniczym szaleństwem. W dodatku jest rysowana fascynującą kreską. Mowa o naprawdę fenomenalnym komiksie, który rzuca nowe światło na znaną historię. A jeśli chcielibyście się dowiedzieć jak spotkanie Harley Quinn i Jokera wyglądało oryginalnie, możecie sięgnąć chociażby do animowanego "Batmana".

Harley Quinn - komiks

Mad Love - odcinek "The New Batman Adventures"

Chociaż trudno w to uwierzyć, Harley Quinn wcale nie narodziła się na kartach komiksu. Po raz pierwszy pojawiła się bowiem w 1992 roku w kultowym serialu animowanym "Batman". W jednym z o wiele późniejszych odcinków (ukazujących się już pod tytułem "The New Batman Adventures") twórcy postanowili pokazać jej origin story. W "Mad Love" możemy więc zobaczyć, jak wyglądały początki jej relacji z Jokerem i w jaki sposób doszło do tego, że utknęła w tak toksycznym związku.

Chociaż pojawiła się w 2009 roku, zdaniem wielu fanów to wciąż najlepsza gra wideo osadzona w świecie "Batmana". Jako Mroczny Rycerz musimy w niej stawić czoła Jokerowi, który przejmuje kontrolę nad tytułowym Arkham Asylum. Uwięzieni w szpitalu psychiatrycznym walczymy z kolejnymi osadzonymi tam przestępcami, próbując wydostać się na zewnątrz i zapobiec wybuchom, poukrywanych na terenie Gotham bomb. Harley Quinn zresztą również jest ważną postacią dla fabuły.

Batman: Powrót Jokera

Animowany film będący kontynuacją kultowego serialu "Batman przyszłości" rozgrywa się w większości w futurystycznym Neo-Gotham i opowiada o niespodziewanym powrocie Jokera, który rozpoczyna prześladowanie nowego Batmana i pomagającego mu Bruce'a Wayne. Swoją rolę do odegrania w tej historii ma też jednak Harley Quinn, która pojawia się w mrocznej retrospekcji. Uznawana za jedną z najlepszych w historii Mrocznego Rycerza sekwencja zostaje umiejscowiona w zrujnowanym Azylu Arkham i kończy się dramatyczną śmiercią niezwykle istotnej postaci.

Batman: Azyl Arkham. Poważny dom na poważnej ziemi

Mroczny Rycerz jest mroczny - tak można żartobliwie podsumować "Azyl Arkham". Mówiąc jednak całkiem serio, to jedna z najwybitniejszych komiksowych opowieści o Batmanie. Człowiek Nietoperz trafia tu do tytułowej placówki i w towarzystwie superprzestępców, sam zaczyna tracić zmysły. Zostaje to podane w odważnej i eksperymentalnej oprawie graficznej, przez co duszny klimat da się nożem ciąć.

Harley Quinn

Harley Quinn - serial
REKLAMA

Pamiętacie "Ptaki Nocy (i fantastyczną emancypację pewnej Harley Quinn)"? Opowieść przedstawiona w filmie rozpoczyna się od zakończenia związku z Jokerem. Podobny punkt wyjścia obrali twórcy serialu animowanego "Harley Quinn". Tytułowa bohaterka ma już dość toksycznej relacji i postanawia definitywnie zerwać kontakty z Księciem Zbrodni. Prowadzi to do wielu zabawnych sytuacji.

*Tekst pierwotnie ukazał się 4 lipca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA