REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD

Sylvester Stallone powróci jako "Tulsa King". Co już wiemy o 2. sezonie serialu?

Użytkownicy Paramount+ już od jakiegoś czasu z niecierpliwością wyczekują 2. sezonu "Tulsa King". My za chwilę do nich dołączymy. Jak na razie stopniowo odkrywamy pierwszą odsłonę przygód granego przez Sylvestra Stallone'a Dwighta Manfrediego. Ale na SkyShowtime dobiega ona już końca. Najwyższa więc pora sprawdzić, co wiadomo o nadchodzącej kontynuacji.

02.03.2023
16:56
Sylvester Stallone Złote Maliny
REKLAMA

"Tulsa King" zadebiutował na Paramount+ w listopadzie zeszłego roku. Wystarczyły trzy odcinki, aby nadawca zdecydował się zamówić 2. sezon serialu z Sylvestrem Stallone'em. Amerykanie już czekają na niego z niecierpliwością. My na razie zmierzamy do finału pierwszej odsłony hitowej produkcji, która z lekkim poślizgiem dotarła do Polski. Kolejne epizody lądują teraz na SkyShowtime w tygodniowych odstępach - co poniedziałek.

Czytaj także:

REKLAMA

Tulsa King - co wiemy o 2. sezonie serialu?

Odcinków pierwszej odsłony "Tulsa King" jest łącznie dziewięć. Przed nami jeszcze więc cztery. Chociaż zaczynało się zabawnie i niewinnie, już robi się coraz goręcej. Atmosfera będzie się zagęszczać do samego końca. Potem wzorem Amerykanów będziemy obgryzać paznokcie w oczekiwaniu na kontynuację. To wiec dobry moment, aby zadać sobie pytanie: co już o niej wiemy.

Tulsa King - Sylvester Stallone - SkyShowtime

Tulsa King - o czym będzie 2. sezon serialu?

"Tulsa King" to historia granego przez Sylvestra Stallone'a Dwighta Manfrediego - członka nowojorskiej mafii, który po 25 latach więzienia wychodzi na wolność. W ramach "podziękowań" za lojalność, jego mocodawcy chcą, aby przejął tytułowe miasteczko. Dla głównego bohatera jest to jak policzek, ale zaczyna tam budować własne imperium. W międzyczasie jednak na jaw wychodzą skrywane od dawna tajemnice, a do tego pojawiają się coraz to nowe problemy i spięcia.

"Tulsa King" kończy się aresztowaniem Dwighta za próbę korupcji agenta federalnego - Stacey Beale. W 2. sezonie serialu twórcy z pewnością pokażą nam, jak cała sytuacja się rozwinęła. Do tego należy się spodziewać, że Chickie nie pozwoli tak po prostu odejść bohaterowi z organizacji, tylko będzie chciał w jakiś sposób się na nim odegrać. Z pewnością pojawią się też nowe postacie i kolejne konflikty. Nie ma na razie oficjalnego opisu fabuły nadchodzących odcinków. Nudzić się jednak na pewno nie będziemy.

Tulsa King - kogo zobaczymy w 2. sezonie?

Na ten moment nie wiadomo, o jakie nazwiska poszerzy się dotychczasowa obsada serialu. Biorąc pod uwagę, że w pierwszym sezonie "Tulsa King" nie ginie żaden z głównych bohaterów, należy oczekiwać powrotu znajomych nam twarzy. W głównej roli na pewno ponownie zobaczymy Sylvestra Stallone. Prócz niego - o ile nic się nie zmieni - w nowych odcinkach pojawią się też:

 • Andrea Savage jako Stacy Beale
 • Max Casella jako Armand Truisi
 • Martin Starr jako Bodhi
 • Domenick Lombardozzi jako Charles "Chickie" Invernizzi
 • Vincent Piazza jako Vince Antonacci
 • Jay Will jako Tyson Mitchell
 • Garrett Hedlund jako Mitch Keller
 • A.C. Peterson jako Pete Invernizzi
 • Dana Delany jako Margaret Deveraux

Tulsa King - kiedy premiera 2. sezonu?

Twórcą "Tulsa King" jest Taylor Sheridan, który się nie obija. Robi, co tylko może, aby dostarczać widzom nowe treści w regularnych odstępach czasu (patrz: "Yellowstone" i jego prequele). Dlatego chociaż nie ma na razie nawet informacji, kiedy ekipa serialu miałaby wrócić na plan, można mieć nadzieję, że 2. sezon produkcji zadebiutuje na Paramount+ jakoś rok po premierze pierwszej odsłony - w okolicach listopada 2023 roku.

Czytaj także:

Tulsa King - będzie serialowe uniwersum?

Uzasadnionym wydaje się pytanie o serialowe uniwersum "Tulsa King". Za sprawą "Yellowstone" Taylor Sheridan pokazał już, że lubi takowe budować. Być może więc pewnego dnia i produkcja z Sylvestrem Stallone'em doczeka się jakiegoś spin-offu, czy też prequela. Nadzieję na to daje wypowiedź Tanyi Giles - szefowej jednostki zajmującej się globalnym streamingiem w Paramount:

REKLAMA

Wielki sukces "Tulsa King" i Sylvestra Stallone otwiera nowe możliwości przez Taylorem Sheridanem, którego umysł pracuje w kierunku całych uniwersów i wątków pobocznych. Myślę więc, że jest możliwość rozwinięcia tego właśnie uniwersum i tej historii. Więcej nadejdzie

- stwierdziła Tanya Giles w rozmowie z IndieWire.

Wypowiedź Giles brzmi obiecująco. Dlatego pozostaje nam już tylko trzymać kciuki za szybkie nadejście 2. sezonu "Tulsa King" i ewentualnych spin-offów.

Dotychczasowe odcinki "Tulsa King" obejrzycie na SkyShowtime.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA