REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. YouTube

Już dzisiaj możecie obejrzeć film, na który czeka cała Polska. „Tylko nie mów nikomu” za darmo na YouTubie

Temat pedofilii w polskim Kościele katolickim od lat nie opuszcza pierwszych stron gazet. Wiele osób jest jednak niezadowolonych z postawy hierarchów kościelnych i traktowania przez nich ofiar księży-pedofilów. Zapowiedziany dokument autorstwa Tomasza Sekielskiego ma rozpocząć zupełnie nowy rozdział w tej dyskusji. „Tylko nie mów nikomu” od dzisiaj jest dostępny na serwisie YouTube.

11.05.2019
14:34
tylko nie mów nikomu premiera
REKLAMA
REKLAMA

Tomasz Sekielski pracował nad swoim filmem poświęconym wykorzystywaniu seksualnemu nieletnich przez członków Kościoła katolickiego od miesięcy. Temat okazał się zbyt kontrowersyjny dla zwyczajowych nadawców telewizyjnych, a nawet serwisów VOD, które finalnie nie zdecydowały się na współpracę z uznanym polskim dziennikarzem. Wobec tego Sekielski zwrócił się z prośbą o wsparcie do Polaków za pomocą serwisu Patronite.

Udało się zdobyć odpowiednią kwotę, która zagwarantowała ukończenie produkcji. Film ma pokazać prawdziwe relacje ofiar duchownych, którzy dopuścili się molestowania seksualnego dzieci. Z tego powodu Sekielski został uznany za wroga przez wielu hierarchów kościelnych i mimo licznych próśb w większości otrzymał odmowne odpowiedzi. Recenzenci produkcji opisują ją jednak jako całkowicie obiektywną. Również w tekście na Rozrywka.Blog chwalimy Sekielskiego za jakość „Tylko nie mów nikomu”.

Debiutująca dzisiaj produkcja „Tylko nie mów nikomu” jest w całości dostępna za darmo na serwisie YouTube.

W pewnym sensie brak porozumienia między Sekielskim a jakąkolwiek platformą VOD sprawił, że „Tylko nie mów nikomu” zobaczyć będą mogli wszyscy. Osoby, które nie są pewne, czy na pewno chcą obejrzeć tak kontrowersyjną produkcję, mogą zawczasu sprawdzić zwiastun filmu lub opublikowany kilka miesięcy temu krótki fragment. Pokazane sceny toczą się m.in. we wnętrzu kościoła (w trakcie mszy świętej), ale zostały użyte, by pokazać wciąż działających aktywnie księży z wyrokami za molestowanie nieletnich.

REKLAMA

Wszystko to pokazuje, że możemy spodziewać się niezwykle bolesnej, mocnej i bezkompromisowej produkcji. Na pewno znajdą się osoby, które skrytykują Sekielskiego jeszcze przed obejrzeniem filmu. Jak pokazał jednak sukces zbiórki na Patronite większość Polaków chce otwartej rozmowy o grzechach Kościoła. A dokument Tomasza Sekielskiego może okazać się idealnym pretekstem do jej rozpoczęcia. Nie wspominając o tym, że dzięki niemu będzie się mówić więcej o pomocy ofiarom pedofilii, które często były przedstawiane przez Kościół jakby sami byli sobie winni.

Czytaj także: „Boję się, że nie spełnię oczekiwań ofiar” - mówi w wywiadzie dla Rozrywka.Blog autor dokumentu Tomasz Sekielski.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA