REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix robi nowy polski serial oryginalny – „W głębi lasu”. Damięcki i Grochowska w głównych rolach

Pierwsza współpraca polskiego środowiska filmowego z Netfliksem w postaci „1983” nie należała do udanych. Szansa na rehabilitację nadejdzie jednak już wkrótce za sprawą serialu „W głębi lasu”. Netflix oficjalnie ogłosił, kto zagra w adaptacji powieści Harlana Cobena.

04.12.2019
11:02
w głębi lasu obsada
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsze informacje na temat następnego serialu oryginalnego Netfliksa tworzonego w Polsce pojawiły się we wrześniu. Prace na planie ruszyły od razu, dlatego na kolejne ciekawe wieści związane z produkcją nie trzeba było długo czekać. Na pierwszy ogień poszło ogłoszenie obsady „W głębi lasu”.

W serialu platformy Netflix wystąpią m.in. Grzegorz Damięcki i Agnieszka Grochowska.

Już wiadomo, że „W głębi lasu” będzie się rozgrywać co najmniej na dwóch płaszczyznach czasowych. Popularny polski aktor wcieli się w rolę prokuratora Pawła Kopińskiego, który od lat próbuje otrząsnąć się z traumy wywołaną śmiercią ukochanej siostry. Grochowska zagra z kolei Laurę Goldsztajn, pracownicę uniwersytetu, która byłą z Kopińskim w noc zaginięcia jego siostry. Na ekranie zobaczymy też Wiktorię Filus i Huberta Miłkowskiego, którzy sportretują tych samych bohaterów, tylko że w młodszym wieku. Część wydarzeń zostanie umiejscowiona w 1994 a część w 2019 roku.

w głębi lasu obsada
Foto: Grzegorz Damięcki, Agnieszka Grochowska, Hubert Miłkowski, Wiktoria Filus

Na drugim planie również nie zabraknie znanych nazwisk. W obsadzie serialu pojawią się także m.in. Jacek Koman, Ewa Skibińska, Magdalena Czerwińska, Adam Ferency, Przemysław Bluszcz, Dorota Kolak, Izabela Dąbrowska, Piotr Głowacki, Cezary Pazura oraz Arkadiusz Jakubik. Za reżyserię sześcioodcinkowej serii odpowiadają Leszek Dawid („Jesteś Bogiem”) i Bartosz Konopka („Królik po berlińsku” i „Krew Boga”), zaś scenariusz napisali Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Zdjęcia do „W głębi lasu” już zostały zakończone.

REKLAMA

Wciąż nie wiadomo, jaki jest los 2. sezonu serialu „1983”, czyli pierwszego Netflix Original robionego w naszym kraju. Showrunner produkcji podobno był w trakcie pisania scenariuszy następnej serii, ale od tego czasu nie doczekaliśmy się nowych informacji. Polscy artyści są również zaangażowani w prace nad „Wiedźminem” i belgijskim serialem „Kierunek: Noc”, który został oparty na motywach książki Jacka Dukaja.

Premiera „W głębi lasu” odbędzie się w 2020 roku. Serial stanowi adaptację powieści Harlana Cobena.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA