REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry /
  3. Komiksy

Geralt, Jaskier i konkubiny. Do sprzedaży trafił drugi zeszyt komiksu „The Witcher”

Na premierę serialu „Wiedźmin” przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Nie wiadomo też, kiedy doczekamy się nowych informacji w sprawie prequelu od Sapkowskiego czy zapowiedzi nowej gry od CD Projekt RED. Narzekać za to nie muszą fani komiksów. Bo już dzisiaj otrzymali drugi numer serii „The Witcher: Of Flesh and Flame”.

23.01.2019
9:06
wiedźmin komiks
REKLAMA
REKLAMA

Współpraca studia CD Projekt RED i wydawnictwa Dark Horse sięga 2014 roku, gdy do sprzedaży trafiły pierwsze komiksy z serii „Dom ze szkła”. Tego typu połączenie nie jest niczym niezwykłym. Polskie gry o Geralcie z Rivii odniosły ogromny międzynarodowy sukces, dlatego komiksowe adaptacje lub zupełnie nowe historie były kwestią czasu. Dark Horse Comics to z kolei specjaliści od licencjonowanych zeszytów komiksowych.

Do tej pory fani przygód Wiedźmina doczekali się trzech tomów: „Dom ze szkła”, „Dzieci lisicy” i „Klątwa kruków”.

wiedźmin komiks class="wp-image-240283"

Fani medium komiksowego właśnie otrzymali kolejne dzieło z Geraltem z Rivii w roli głównej - „The Witcher: Of Flesh and Flame”. Co ciekawe, przygotowaniem nowego tomu zajęły się dwie polskie autorki. Aleksandra Motyka stworzyła scenariusz, a Marianna Strychowska przygotowała rysunki i projekty okładek (artystka opowiedziała naszemu dziennikarzowi o pracy dla CD Projekt RED). Ucieszyło to zapewne rodzimych fanów „Wiedźmina”. Ale warto pamiętać, że komiksy Dark Horse trafiają przede wszystkim do amerykańskich czytelników, dlatego obie autorki otrzymały tę szansę ze względu na wysokie umiejętności a nie narodowość.

Krytycy ocenili pierwszy zeszyt „The Witcher: Of Flesh and Flame” naprawdę pozytywnie. Doceniano przede wszystkim ciekawe miejsce akcji, dobór postaci i kreskę Strychowskiej. Podkreślano zarazem, że to dopiero wstęp do większej historii, w którą zamieszani zostaną Geralt i Jaskier. Dlatego na konkretne oceny należy poczekać do publikacji całości. Tom będzie liczyć ogółem pięć zeszytów.

wiedźmin komiks class="wp-image-240304"
Kadr: Dark Horse Comics

Drugi numer „The Witcher: Of Flesh and Flame” dzisiaj trafił do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

W nowym zeszycie Jaskier i Geralt zostają przeniesieni za pomocą portalu do obcej i niezwykłej krainy. Zostają zaprowadzeni przed oblicze jej władcy, króla Nibrasa. Ukrywają swoją tożsamość (Geralt podaje się za Lamberta) i dobrze robią. Z jakiegoś powodu mieszkańcy tej krainy uważają, że Geralt z Rivii zamordował ich księcia. Nasi bohaterowie otrzymują zadanie złapania mordercy i doprowadzenia go przed oblicze władcy.

wiedźmin komiks class="wp-image-240313"
Kadr: Dark Horse Comics
REKLAMA

Na ujawnionych planszach widać, że artystkom zależy na pokazaniu relacji między Geraltem i Jaskrem. Dlatego historia jest mniej poważna od dotychczasowych komiksów Dark Horse'a o Wiedźminie. Wszystkie dotychczasowe efekty współpracy wydawnictwa z CD Projekt RED są również dostępne w wersji digitalnej. Drukowane numery (w tym najnowszy zeszyt) można również zakupić za pomocą sklepu Atom Comics.

Czytaj także: Wszystko co trzeba wiedzieć o serialu „Wiedźmin” od Netfliksa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA