REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD
 3. Netflix

Trwa casting do 3. sezonu "Wiedźmina" - oto dziesięć postaci, które zobaczymy w nowej odsłonie

Do sieci spływają kolejne informacje związane z 3. sezonem serialu "Wiedźmin" Netfliksa. Niedawno pisaliśmy o poszukiwaniach do roli pewnego znanego z książek antagonisty - dziś pojawiło się doniesienie o aż dziesięciu nowych postaciach. Kogo zobaczymy w kolejnej serii produkcji?

17.02.2022
20:22
wiedźmin mistle sezon 3 opisy postaci bohaterowie serial netflix
REKLAMA

Przygotowania do rozpoczęcia zdjęć do 3. sezonu "Wiedźmina" Netfliksa idą pełną parą - lada dzień ekipa wejdzie na plan. Adaptująca wątki z "Czasu pogardy" (i, zapewne, dorzucająca masę nowych) seria przedstawi grono znanych z kart książek bohaterów (poddanych mniejszym lub większym modyfikacjom) i stworzonych na potrzeby produkcji postaci. Rzecz jasna, fanów materiału źródłowego interesują przede wszystkim inkarnacje charakterów stworzonych przez Andrzeja Sapkowskiego. Biorąc pod uwagę dość luźne podejście twórców do oryginału, nie możemy mieć pewności, które ze znanych postaci zobaczymy - twórcy mogą wprowadzić niektóre z nich wcześniej, później, lub w ogóle z nich zrezygnować.

Na początku tygodnia pisaliśmy o castingu do roli Profesora, jednego z najemnych zabijaków, który tropił Yennefer i Ciri. To bardzo charakterystyczna postać, która wystąpiła właśnie w "Czasie pogardy" - w serialu ma pojawić się wraz ze swoimi współpracownikami, Krótkim Yaxą i Heimo Kantorem. Dziś serwis Redanian Intelligence, który słynie z rzetelnych doniesień na temat serialu Netfliksa, przekazał dalej szereg opisów kolejnych postaci - trwa nabór na odtwórców tych właśnie ról. Są to opisy castingowe, a zatem dość lakoniczne i opatrzone kryptonimami - dlatego też nie możemy być w przypadku każdej z nich pewni tego, czy to ktoś nowy, czy już nam znany. Rzućmy okiem.

REKLAMA

Wiedźmin, sezon 3. - opisy nowych postaci. Kogo zobaczymy w serialu Netfliksa?

 • Marylebone jest opisywana jako osoba, która posiada nie tylko ostry jak brzytwa dowcip, ale także szybkie ostrze. Jej wiek kontrastuje z jej doświadczeniem - została zmuszona do szybkiego dojrzewania i uczenia się, jak przetrwać w okrutnym świecie. Niektóre zagraniczne serwisy z jakiegoś powodu sugerują, że chodzi o Milvę, jednak wspomnienie o ostrzu, a nie łuku, trochę się z tym kłóci. Poza tym Milva pojawiła się dopiero w kolejnym tomie sagi pt. "Chrzest ognia" (choć oczywiście nie oznacza to, że twórcy nie zdecydują się wprowadzić jej wcześniej). Kolejnym potencjalnie istotnym szczegółem jest fakt, że Netflix chciałby, by w tę rolę wcieliła się osoba ze środowiska LGBT+. Może chodzi o Mistle?
 • Picadilly to mężczyzna - drugi w kolejce do tronu brat króla. Sprawia wrażenie beztroskiego lekkoducha, w istocie jest jednak sprytnym i niewzruszonym strategiem. Do tej roli Netflix również poszukuje aktora LGBTQ+. Na taśmie z przesłuchania ta wysoko urodzona postać flirtowała z… Jaskrem.
 • Angel, królewski posłaniec - ma być grany przez kogoś, kto zna się na koniach. Dżentelmen w średnim wieku, zmęczony życiem i okropnościami, których był świadkiem w pracy. Tu sprawa wydaje się dość jasna - najpewniej będzie to Aplegatt.
 • Maida Vale to "potężna członkini pewnej szczególnej grupy kobiet, z którą nikt nie chciałby zadrzeć. Żywiołowa, pewna siebie" - ten opis można dopasować do czarodziejki. Niektóre serwisy sugerują zatem Margarita Laux-Antille (sugerując się też tym, że pierwsza litera pseudonimu zazwyczaj pokrywa się z pierwszą literą imienia postaci).
 • Parsons - opis, który do sieci trafił już kilka miesięcy wcześniej. Parsons ma być nastoletnią dziewczyną, która musiała stać się "kimś innym" i politycznym pionkiem. Jeszcze inny opis brzmi: "uczennica, której wyprano mózg, by uwierzyła, że jest kimś innym". Tu może chodzić o pozorantkę - "fałszywą Ciri", którą do politycznych celów wykorzystywał cesarz Emhyr var Emreis.
 • Greenwich: odważny i lojalny żołnierz, w którego wciela się dwudziestolatek - jego zapał osłabnie, gdy zda sobie sprawę, że jego towarzysze nie są tak oddani, jak on. Być może to postać oryginalna - niektórzy jednak sugerują, że jest to Giselher ze Szczurów (serial mógłby pokrótce przedstawić jego historię z czasów sprzed hanzy, jest to jednak wątpliwe).
 • Hampstead to zamężna kobieta w średnim wieku, uwięziona w pozbawionym miłości małżeństwie z mężczyzną, któremu bliżej do jej dziecka, niż męża. Prowadzi życie dworskie. Sugeruje się królewską żonę (Redanian Intelligence proponuje Jadwigę, małżonkę Vizimira).
 • Euston to najpewniej stworzona na potrzeby serialu postać - grana przez dwudziestolatkę pokojówka, której nieśmiałość i niepozorna aparycja kryją w sobie dzikość i gotowość zadania bólu tym, którzy staną jej na drodze.
 • Victoria zapewne postać dalszego planu - wspaniały, wolny duch, pełen życzliwości i gorącej krwi.
 • Richmond - muzyk, który zarabia na życie sprzedajac instrumenty i ma dość klientów, którzy myślą, że mogą chodzić mu po głowie. Kolejna nowa postać.
REKLAMA

Nie znamy jeszcze daty premiery 3. serii. Na poprzedni sezon "Wiedźmina" fani musieli czekać aż dwa lata, tym razem pewnie także trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość - kontynuacja z pewnością nie wyląduje na platformie Netflix w 2022 roku. Wiemy natomiast, że scenariusze do nowych odcinków są gotowe, a pre-produkcja ruszyła już kilka tygodni temu. Pod koniec stycznia jeden z producentów podzielił się w sieci zdjęciami dokumentującymi poszukiwania serialowych lokacji (m.in. zapewne gdzieś w pobliżu nowego centrum produkcyjnego, Longcross Srudios).

Wiedźmin - Netflix
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA