REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Aktor z „Wikingów” zagra szefa Rębaczy z Crinfrid w serialu „Wiedźmin” od Netfliksa

„Wiedźmin” Netfliksa zapowiada się na najbardziej hitowy serial 2019 roku, choć nawet nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery. Emocje wokół produkcji są stale podkręcane przez zdjęcia publikowane przez twórców i nowe doniesienia na temat obsady. Właśnie dowiedzieliśmy się, że w „Wiedźminie” wystąpi gwiazdor „Wikingów”.

26.03.2019
20:32
wiedźmin steve wall
REKLAMA
REKLAMA

Od dłuższego czasu wiadomo, że Netflix w 2019 roku przeprowadzi kolejną ofensywę programową. Jej ważną częścią będzie „Wiedźmin”. Adaptacja opowieści Andrzeja Sapkowskiego dawno wykroczyła poza zainteresowanie jedynie fanów historii fantasy. I mimo, że wciąż nie otrzymaliśmy żadnego teasera lub oficjalnych zdjęć wysokiej jakości, cały świat śledzi postępy prac.

„Wiedźmin” od Netfliksa zapowiada się na serial o niezwykle pięknych krajobrazach. Wiadomo też, że będzie dotyczyć w dużej części opowiadań z dwóch zbiorów krótkich tekstów o Geralcie z Rivii. Oprócz Yennefer z Vengerbergu (w tej roli Anya Chalotra) w produkcji pojawią się też choćby Myszowór oraz matki Ciri i Foltesta.

Właśnie dowiedzieliśmy się, że w „Wiedźminie” pojawi się też Boholt, szef najemników zwanych Rębaczami z Crinfrid. Zagra go aktor znany z „Wikingów”.

Chodzi oczywiście o Steva Walla, który w produkcji stacji History grał wuja Einara. Jego udział w „Wiedźminie” wydaje się absolutnie pewny. Nie dość, że jego nazwisko pojawiło się w obsadzie 6. epizodu nowej produkcji Netfliksa, to sam aktor również pochwalił się dobrą wieścią na Instagramie.

REKLAMA

Boholt i pozostali Rębacze z Crinfrid (Zdzieblarz i Niszczuka) wystąpili w opowiadaniu „Granica możliwości”, gdzie wraz z Yennefer, Geraltem i Yarpenem Zigrinem należeli do grupy bohaterów polujących na smoka Villentretenmertha. Co ciekawe, Rębacze mogą się też poszczycić małym cameo w grze „Wiedźmin 2: Zabójcy królów”. Na razie nic nie wskazuje na to, by rola Walla wykraczała poza zekranizowany w 6. odcinku tekst Sapkowskiego. Z pozostałych list aktorów na IMDb można jednak wywnioskować, że niektóre postaci mogą liczyć na bardziej rozległą obecność niż w oryginalnych dziełach.

Czytaj także: Henry Cavill został po raz pierwszy pokazany w pełnym kostiumie na planie „Wiedźmina”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA