REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix ogłosił tytuły wszystkich odcinków 1. sezonu „Wiedźmina”. Fabuła serialu niemal bez tajemnic

„Wiedźmin” pojawi się na platformie Netflix za mniej niż miesiąc. Firma ma więc coraz mniej argumentów za trzymaniem większości informacji o produkcji w tajemnicy. Właśnie ogłoszono oficjalnie, jak będą brzmieć tytuły poszczególnych epizodów „Wiedźmina”.

22.11.2019
16:38
wiedźmin odcinki
REKLAMA
REKLAMA

Netflix ledwie wczoraj przedstawił pełną listę swoich premier na grudzień. Wśród najbardziej wyczekiwanych tytułów nie mogło oczywiście zabraknąć „Wiedźmina”. Adaptacja prozy Andrzeja Sapkowskiego od wielu miesięcy budzi olbrzymie emocje wśród miłośników serii polskiego autora oraz fanów gier CD Projekt RED z całego świata.

W ostatnim czasie nie brakuje nowych informacji na temat premierowego sezonu serii Netfliksa. Niedawno otrzymaliśmy oficjalny plakat produkcji, showrunnerka zdradziła, ile lat będzie sobie liczyć Geralt, a grupa zupełnie nowych fotografii opowiedziała nam więcej o fabule czterech pierwszych odcinków. Być może właśnie z tego powodu platforma VOD zdecydowała się za pomocą oficjalnego konta „The Witcher” na Twitterze ujawnić tytuły wszystkich ośmiu epizodów.

Wiedźmin” może się pochwalić takimi odcinkami jak: „Początek końca”, „Ginące gatunki” czy „Przed upadkiem”.

Dzięki dołączonym do każdego posta krótkim opisom, dowiedzieliśmy się całkiem sporo na temat fabuły poszczególnych historii. W 1. odcinku opartym na opowiadaniu „Mniejsze zło” Geralt zmierzy się z Renfri i zyska przydomek Rzeźnika z Blaviken. W kolejnym widzowie poznają wczesne lata Yennefer (według wcześniejszych doniesień pojawia się w nim również wątki z „Krańca świata”).

Następny epizod najprawdopodobniej opowie historię znaną z opowiadania „Wiedźmin” o walce Białego Wilka ze Strzygą, a w 4. związanym z „Kwestią ceny” pojawi się słynne Prawo Niespodzianki. Następne dwa odcinki będą związane z tekstami „Ostatnie życzenie” i „Głos rozsądku”. Na koniec serial opowie o zniszczeniu Cintry przez siły Nilfgaardu i spotkaniu trójki bohaterów w epizodzie zainspirowanym opowieścią „Coś więcej”. W którymś ze wspomnianych odcinków pojawią się też zapewne wątki znane z tekstu „Miecz przeznaczenia”, bo driady i las Brokilon zostały potwierdzone kilka miesięcy temu.

REKLAMA

Pełna lista tytułów serialu „Wiedźmin” wraz z krótkimi opisami:

  1. Potwór zabity, rzeźnik nazwany - „Początek końca” („The End's Beginning”)
  2. Przyglądamy się wczesnym chwilom czarodziejki - „Cztery marki” („Four Marks”)
  3. Niejadek i zawstydzona rodzina - „Zdradziecki Księżyc” („Betrayer Moon”)
  4. Płacić trzeba Prawem Niespodzianki - „O bankietach, bękartach i pochówkach” („Of Banquets, Bastards and Burials”)
  5. Pamiętne spotkanie, bard jest okaleczony - „Niespełnione pragnienia” („Bottled appetites”)
  6. Rozpoczęło się polowanie na smoka - „Ginące gatunki” („Rare Species”)
  7. Powrót do czasów sprzed podpaleniem królestwa - „Przed upadkiem” („Before a Fall”)
  8. Rodzina Wiedźmina, czy jak wszyscy wolicie mówić  - „Coś więcej” („Much More”)
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA