REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nowe zdjęcia z planu „Wiedźmina” w zamku Ogrodzieniec. Triss zawitała do Polski z całą ekipą czarodziejek

Wszyscy polscy fani „Wiedźmina” długo i z niecierpliwością czekali na przybycie planu zdjęciowego do naszego kraju. I były ku temu powody. Odkąd sceny do serialu zaczęto kręcić na zamku Ogrodzieniec nie brakuje nowych zdjęć i nagrań z aktorami grającymi w „Wiedźminie”. Pokazano m.in. Annę Schaffer jako Triss Merigold.

10.04.2019
9:47
wiedźmin triss zdjęcia
REKLAMA
REKLAMA

Nie musieliśmy długo czekać na potwierdzenie informacji, że ekipa „Wiedźmina” trafiła właśnie do Polski. Marzenie wielu fanów prozy Andrzeja Sapkowskiego spełniło się, dzięki zdjęciom kręconym na terenie ruin zamku Ogrodzieniec w pobliżu Katowic. Plan zdjęciowy serialu przyjechał na teren lokacji pradopodobnie wczoraj i ma tam pozostać, jeśli wierzyć plotkom, do dzisiaj. Wynika to z informacji podanej na oficjalnej stronie Ogrodzieńca, która zablokowała możliwość zwiedzania zabytku do środy włącznie, chociaż tłumacząc się zupełnie innym powodem niż plan zdjęciowy na terenie ruin Nie wiadomo, czy osoby pracujące przy „Wiedźminie” opuszczą po tym nasz kraj i wybiorą się na kolejny plan gdzieś w Europie, czy może zdjęcia w Polsce potrwają dłużej. Ciekawych lokacji w naszym kraju zdecydowanie nie brakuje.

Ale nawet jeśli spełni się ta pierwsza opcja, to fani „Wiedźmina” nie mogą narzekać. W sieci pojawiło się mnóstwo nowych materiałów wideo i zdjęć z aktorami, statystami i pracownikami technicznymi. Za większość wyciekłych fotografii odpowiada użytkownik Redditta znany pod nickiem Eryk0201.

Na jego zdjęciach widzimy Annę Schaffer jako Triss Merigold i MyAnnę Burning w roli Tissaii de Vries.

Jak widać Triss w pewnym momencie klęczy na ziemi oraz spaceruje z Tissaią wokół zamku. Trudno powiedzieć, czego może dotyczyć zaprezentowana scena, choć istnieje kilka opcji. Być może mamy do czynienia z retrospekcją z czasów pobytu przyjaciółki Geralta w szkole czarodziejek w Aretuzie. Inna możliwość zakłada, że widzimy fragment bitwy o wzgórze Sodden, podczas której Triss odniosła wiele ran.

Nie sposób tego jednoznacznie ocenić na podstawie spisu aktorów w serwisie IMDb, ponieważ Schaffer i Burning grają we wszystkich ośmiu epizodach. Podobnie jak wcielająca się w Sabrinę Glevissig Therica Wilson-Read, która również jest obecnie w Polsce. Być może na jednym ze zdjęć widzimy też Tobiego Bamtefę jako Daneka. Aktor gra w „Wiedźminie” tylko w odcinku pilotażowym, więc jeżeli to faktycznie on, to właśnie z planem zdjęciowym pilota mamy do czynienia w Ogrodzieńcu.

To nie pierwsze zdjęcia z aktorami, jakie zdobyli ciekawscy fani serialu „Wiedźmin”.

Na jednej z wcześniejszych fotografii pokazano Henry'ego Cavilla w akcji w pełnym kostiumie. Kilkukrotnie mieliśmy też okazję oglądać ujęcia z Anyą Chalotrą jako Yennefer z Vengerbergu. Pierwsze wrażenie fanów było w większości pozytywne, choć znalazło się też kilku malkontentów. Również przy okazji nowych zdjęć na Reddicie pojawiają się głosy narzekające, że aktorka grająca Triss nie ma rudych (czy też kasztanowo-rudych) włosów. Tego typu argumenty wydają się jednak przedwczesne. O pełnej jakości charakteryzacji i ujęć przekonamy się dopiero w momencie premiery, bo w trakcie post-produkcji wiele rzeczy można zmienić.

AKTUALIZACJA [11.04.2019, 12:40]: W sieci pojawiło się dodatkowe nagranie z wczorajszego planu „Wiedźmina” na zamku Ogrodzieniec. Nie pokazuje żadnej nowej sceny, ale możemy na nim zobaczyć ujęcia z udziałem Triss i Tissaii de Vries w jeszcze lepszej jakości i z innej strony. Autorem nagrania jest użytkownik portalu Vimeo, Grzegorz Brzeczyszczykiewicz.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA