REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Showrunnerka „Wiedźmina” pokazała zdjęcie z planu serialu. Plener wygląda jak kraina z „Wiedźmin 3: Dziki Gon”

Do premiery „Wiedźmina” od Netfliksa zostało jeszcze sporo czasu, ale prace na planie idą pełną parą. Nowym zdjęciem z lokacji, gdzie kręcone są epizody serialu, pochwaliła się showrunnerka produkcji. Wielbiciele Geralta z Rivii od razu zaczęli porównywać ją do krainy, gdzie toczyła się akcja „Wiedźmin 3: Dziki Gon”.

26.02.2019
20:27
wiedźmin velen
REKLAMA
REKLAMA

Netflix nadal nie pokazał żadnych oficjalnych zdjęć, a tym bardziej nagrań swojego serialu, ale i tak można być pewnym, że 2019 rok będzie należeć do „Wiedźmina”. Wystarczy spojrzeć na to, jak wielkie emocje wśród widzów wzbudzają informacje dotyczące obsady i stylu produkcji. Od jakiegoś czasu wiemy, że serial Netfliksa będzie skierowany do dorosłych widzów.

Można powiedzieć, że krwawe fantasy to idealne środowisko dla Geralta z Rivii. W podobnym stylu były utrzymane zarówno dzieła Andrzeja Sapkowskiego, jak i seria gier autorstwa studia CD Projekt RED. Oczywiście nadal nie wiadomo, jak wierną ekranizacją opowiadań będzie „Wiedźmin”, choć kilku wskazówek dostarczyły nam ostatnie zmiany w kształcie obsady serialu. Na ich podstawie można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że w serialu pojawią fragmenty „Ostatniego życzenia”. W jednym z odcinków „Wiedźmina” na ekranie zagości także matka króla Temerii, Foltesta.

A skoro trafimy do Temerii, to czemu nie również do Velen? Tak przynajmniej myślą fani po obejrzeniu nowej fotografii autorstwa showrunnerki serialu.

Lauren S. Hissrich wrzuciła na swojego Instagrama zdjęcie z planu. Jest na nim pogrążona w rozmowie z mężczyzną, którego tożsamość trudno ustalić. Znacznie ważniejsze jest jednak to, co znajduje się na reszcie kadru. Widzimy tu prostą wiejską drogę prowadzącą do oddalonego lasu. To typowy europejski krajobraz, ale wielu komentującym przypomniał widoki z „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Gdzie znaczną większość 1. aktu gry spędza się w Velen. Terytorium zostało zniszczone na skutek działań wojennych między Nilfgaardem, Temerią, a później też Redanią i jest nazywane Ziemią Niczyją. Dominują tam lasy, bagna i niewielkie wioski.

REKLAMA

Opis Velen (czyli zachodniej części Temerii) w dziełach Sapkowskiego jest nieco inny. Stolicą krainy jest Gors Velen. U wybrzeży miasta leży słynna wyspa Thanedd, gdzie swoją siedzibę ma szkoła czarodziejek. To właśnie tam toczy się duża część „Czasu pogardy”. Dlatego teoria z obecnością Velen w serialu nie jest całkowicie wydumana. Wciąż nie wiemy jednak, które dzieła Sapkowskiego zostaną przeniesione na ekran w serialu Netfliksa.

Czytaj także: Czy w „Wiedźminie” dojdzie do spotkania Yennefer i Myszowora? Sugeruje to wcielający się w niego aktor.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA