REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Will Smith przeprasza Chrisa Rocka. "W świecie pełnym ciepła i miłości nie ma miejsca na przemoc"

Will Smith przeprosił Chrisa Rocka za swoje zachowanie podczas tegorocznej gali rozdania Oscarów. Aktor żałuje, że po żarcie na temat jego żony spoliczkował komika. Opublikował specjalne oświadczenie w swoich mediach społecznościowych. To może jednak nie wystarczyć, bo Amerykańska Akademia zapowiedziała już wyciągnięcie konsekwencji.

29.03.2022
8:24
will smith chris rock oscary przeprosiny
REKLAMA

Emocje po tegorocznych Oscarach jeszcze nie opadły. Nawet jeśli było to przełomowe wydarzenie, bo po raz pierwszy w historii produkcja dystrybuowana przez platformę streamingową otrzymała statuetkę dla najlepszego filmu, wcale nie chodzi jednak o to, kto dostał nagrodę a kto nie. W nocy z niedzieli na poniedziałek kino nie było najważniejsze. Przyćmił je Will Smith, który spoliczkował Chrisa Rocka.

Chris Rock miał przedstawić nominowanych do Oscara dla filmu dokumentalnego. Zanim to zrobił postanowił pożartować sobie z zebranej w Dolby Theatre publiczności. Jedną z jego ofiar okazała się Jada Pinkett Smith. Kobieta cierpi na łysienie plackowate, a komik wyśmiał jej fryzurę. Dla jej męża było to za dużo. Will Smith wstał i uderzył go w twarz.

REKLAMA

Will Smith przeprasza Chrisa Rocka za swoje zachowanie podczas rozdania Oscarów

Takich emocji to na Oscarach dawno nie było. Widzowie stali się świadkami istnego mordobicia, a pogłos dłoni Willa Smitha uderzającej w twarz Chrisa Rocka do teraz może dźwięczeć niektórym w głowie. Chwilę potem na scenę wyszedł P. Diddy i zapewnił, że panowie wszystko sobie wyjaśnią na afterparty. Tak też się stało.

Incydent ze spoliczkowaniem Chrisa Rocka przyćmił jednak całą galę oscarową. Wiadomo było, że nie rozejdzie się to tak po prostu po kościach. Zanim zostaną wyciągnięte jakiekolwiek konsekwencje, aktor postanowił publicznie przeprosić komika.

Przemoc w każdej swojej formie jest trująca i niszcząca. Moje zachowanie podczas wczorajszego rozdania Nagród Akademii było niedopuszczalne i niewybaczalne. Żarty ze mnie są częścią mojej pracy, ale żart o chorobie Jady to była przesada i zareagowałem emocjonalnie.

Chciałbym cię Chris publicznie przeprosić. Przesadziłem i byłem w błędzie. Jest mi wstyd i to co zrobiłem, nie przystoi mężczyźnie, którym chciałbym być. W świecie pełnym ciepła i miłości nie ma miejsca na przemoc.

Chciałbym również przeprosić Akademię, producentów gali, wszystkich zebranych na miejscu i każdego, kto to oglądał. Chciałbym przeprosić rodzinę Williamsów i moja rodzinę Króla Richarda. Żałuję, że moje zachowanie splamiło to, co miało być dla nas wspaniałą podróżą.

Wciąż nad sobą pracuję

- czytamy na Instagramie Willa Smitha.
Will Smith - Chris Rock - Oscary 2022 - przeprosiny
REKLAMA

Przeprosiny mogą jednak nie wystarczyć. Co prawda Chris Rock odmówił zgłoszenia sprawy na policję, ale Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej oficjalnie potępiła zachowanie Willa Smitha i zapowiedziała wyciągnięcie konsekwencji wobec niego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA