REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

"Winter on Fire" za darmo na YouTubie. Netflix udostępnił dokument o protestach w Ukrainie

"Winter on Fire" możecie za darmo zobaczyć na YouTubie. Netflix udostępnił na swoim kanale cały dokument o krwawych protestach na Ukrainie, które miały miejsce kilka lat temu. Na platformie nie brakuje też filmów i seriali, mogących pomóc wam lepiej zrozumieć wojnę za naszą wschodnią granicą.

07.03.2022
17:56
winter on fire netflix youtube ukraina dokument
REKLAMA

Współprodukowany i dystrybuowany przez Netfliksa dokument "Winter on Fire. Ukraine's Fight for Freedom" możecie zobaczyć już teraz. Nie musicie nawet posiadać konta na platformie. Serwis udostępnił bowiem cały film na swoim kanale na YouTubie zupełnie za darmo. W aktualnej sytuacji jest to seans obowiązkowy.

Atakując Ukrainę, Putin ściągnął na siebie gniew całego cywilizowanego świata. Kolejne zachodnie firmy wycofują się z Rosji. Na terenie kraju agresora Netflix najpierw zdecydował się nie poddać reżimowemu prawu i zapowiedział, że nie będzie transmitował federalnych kanałów telewizyjnych. Potem platforma wstrzymała prace nad powstającymi tam produkcjami, a następnie zdecydowała się całkowicie zrezygnować z tamtejszego rynku.

REKLAMA

Rosja jest coraz bardziej izolowana od reszty świata. Ze względu na agresję Putina Zachód zdecydował się nałożyć na kraj niespotykane dotąd sankcje. Netflix dołącza się do innych firm wycofujących się od naszych sąsiadów, jednocześnie dając wyraźny sygnał, że stoi po właściwej stronie sporu. Udostępnienie za darmo dokumentu "Winter on Fire" jest tego przykładem. A jakie jeszcze filmy, które pomogą wam, zrozumieć sytuację na Ukrainie znajdziecie w samym serwisie?

Winter on Fire. Ukraine's Fight for Freedom

Winter on Fire - Netflix - za darmo - YouTube

"Winter on Fire" nie dotyczy bezpośrednio wojny w Ukrainie. Dokument opowiada o krwawych protestach rozpoczętych w 2013 roku. Film pokazuje, jak to pokojowa studencka demonstracja zamieniła się w brutalną walkę o prawa obywatelskie i niezależność od Rosji. Produkcja ta była nominowana do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny. Od dawna dostępna jest na Netfliksie, a teraz możecie ją obejrzeć nawet nie posiadając konta w serwisie. W całości dostępna jest bowiem na YouTubie.

Rosyjska propaganda znana jest na całym świecie. Nawet dzisiaj oficjalny przekaz, jaki płynie z putinowskich mediów na temat wojny w Ukrainie nie ma nic wspólnego z prawdą. Rosjanie są dobrzy w zakłamywaniu rzeczywistości, a "Czarnobyl 1986" jest tego doskonałym przykładem. To odpowiedź na głośny serial HBO, którą ogląda się niczym pełne patetyzmu fantasy. Świetny film, aby przekonać się, jak działa rosyjska propaganda.

Film dostępny na Netfliksie.

Jak zostać tyranem

"Jak zostać tyranem" to serial dokumentalny, który pokazuje, jak na przestrzeni lat kolejni dyktatorzy rządzili w swoich krajach twardą ręką. Odcinek poświęcony Stalinowi opowiada o zniekształcaniu przez niego prawdy. Cenzura i propaganda kwitły pod jego władzą. Jak dobrze wiemy, dla Putina jest to wzór do naśladowania.

Serial dostępny na Netfliksie.

Obywatel Jones

Tytułowy Gareth Jones to zachodni dziennikarz, który zrobi wszystko, aby ukazać mroczną stronę gwałtownej industrializacji Związku Radzieckiego. W tym celu udaje się do Moskwy, aby przeprowadzić wywiad z samym Stalinem. Odkrywa, że prawda jest w ZSRR skutecznie tłumiona. Boleśnie się o tym przekonuje, kiedy samotnie przemierza Ukrainę i widzi, jak miliony osób umiera z głodu, podczas gdy tony zboża sprzedawane są za granice.

Film dostępny na Netfliksie.

Żywie Biełaruś!

Żywie Biełaruś! - filmy - Netflix

Aleksandr Łukaszenka to aktualnie największy sojusznik Putina w agresji na Ukrainę. Białoruski dyktator twardą ręką rządzi swoim krajem od 1994 roku, służąc rosyjskiej propagandzie. Białorusini nieraz zrywali się, aby zawalczyć o swoje prawa obywatelskie. "Żywie Biełaruś!" to opowieść o sprzeciwiającym się reżimowi muzyku, który w rytm rocka walczy z opresyjnym systemem.

Film dostępny na Netfliksie.

REKLAMA

Netflix - co oglądać, aby lepiej zrozumieć wojnę w Ukrainie?

Wojna w Ukrainie trwa już kilkanaście dni. Zachód nakłada na Rosję kolejne sankcje, do których aktywnie dołącza się Netflix. Serwis za darmo udostępnił na swoim YouTubie dokument "Winter on Fire", a w swojej bibliotece ma mnóstwo filmów, które pomogą wam lepiej zrozumieć sytuację, która ma miejsce za naszą wschodnią granicą.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA