REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Dość Galadrieli! 2. sezon "Pierścieni Władzy" skupi się na innej postaci

8. odcinek serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" zamknął pierwszą odsłonę. Z tej okazji twórcy komentują finał i zapowiadają, czego możemy spodziewać się po 2. sezonie. Wygląda na to, że Galadriela nie będzie już grała pierwszych skrzypiec. Produkcja ma skupić się na... Sauronie, którego showrunnerzy porównują do, uwaga, Waltera White'a z "Breaking Bad".

14.10.2022
17:36
władca pierścieni pierścienie władzy sezon 2 sauron galadriela
REKLAMA

Tymczasowo zakończyła się nasza przygoda z serialem "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy". Choć 2. sezon produkcji Amazona najpewniej zadebiutuje dopiero w 2024 roku, zdjęcia już trwają, a scenariusze są od dawna gotowe. W udzielanych z okazji dzisiejszego finału wywiadach twórcy i ekipa ujawnili kilka szczegółów dotyczących kontynuacji. Jedną z najciekawszych nowinek bez wątpienia jest informacja, że 2. seria ma uczynić centralną postacią… samego Saurona. Oczywiście, produkcja liczy sobie kilku głównych bohaterów, jednak fabularny ośrodek ciężkości ma zostać przeniesiony z Galadrieli właśnie na Władcę Ciemności.

REKLAMA

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. Co wiemy o 2. sezonie?

Pierścienie Władzy

Twórcy stwierdzili, że Sauron powinien stać się pełnoprawnym bohaterem, wielowymiarową postacią. Postanowili zbadać jego naturę i motywacje, omówić historię jego pochodzenia, nie skupiając się jedynie na tropiących go siłach. Są zafascynowani obrazem Saurona jako wielkiego zwodziciela, który może oszukać inne postacie i część publiczności. Inspirując się "Rajem Utraconym" Miltona wyobrazili go sobie jako przekonującego antybohatera.

U Tolkiena najbardziej zaciekawiła ich ta "uczciwa" forma Nieprzyjaciela - istoty, która jest w stanie wzbudzić twoją sympatię i manipulować tobą przez długi, długi czas. Zdecydowali się więc uczynić go bardziej niejednoznacznym, nie budować go w pełni jako bezwzględnie złej i mrocznej siły, ale kogoś z własnymi racjami, do kogo można się w pewien sposób przywiązać. Celem tych działań jest zabranie publiczności w podróż w sferze odczuć względem antagonisty i uzupełnienie brakujących ich zdaniem elementów jego wizerunku.

REKLAMA

W 2. odsłonie Sauron odegra znacznie większą rolę, stając się antybohaterem w modelu pewnych kultowych postaci. Tu jako przykłady podali… Tony'ego Soprano i Waltera White'a. Dodali też, że historia opowiedziana w kontynuacji jest kanoniczna.

Patrick McKay potwierdził, że ekipa spodziewa się pracować nad drugim sezonem przez "kilka kolejnych lat". Pamiętajmy: pierwszy sezon powstawał przez pięć lat, jeśli liczyć od momentu zakupienia praw przez Amazona. Premiera w 2024 roku jest więc wersją optymistyczną - niektórzy bezpiecznie zakładają 2025. Koszty kolejnych odsłon (pięć zaplanowanych) będą już mniejsze.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA