REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Polski serial na podstawie prozy Harlana Cobena. Mamy zwiastun "Zachowaj spokój" od Netfliksa

Harlan Coben jest jednym z najpopularniejszych autorów kryminałów w Polsce. Nie dziwi więc, że stworzona przez Netfliksa i rodzimych twórców adaptacja "W głębi lasu" okazała się olbrzymim hitem. Teraz platforma pośrednio kontynuuje tę historię w nowym serialu "Zachowaj spokój". Kryminał doczekał się zwiastuna i daty premiery.

04.04.2022
11:49
zachowaj spokój polski serial netflix trailer
REKLAMA

"Zachowaj spokój" jest drugą po "W głębi lasu" polską ekranizacją jednej z powieści Harlana Cobena. Poprzednia nie tylko zachwyciła widzów nad Wisłą, ale też zrobiła duże wrażenie na zagranicznych krytykach i była chętnie oglądana poza granicami Polski. Netflix podjął więc jedyną racjonalną decyzję i postanowił zrobić jeszcze adaptację Cobena w naszym kraju. "Zachowaj spokój" ma luźne związki z "W głębi lasu", dlatego powrócą tam postaci Pawła Kopińskiego i Laury Goldsztajn z poprzedniej produkcji.

Główny wątek opowieści traktuje natomiast o zupełnie nowej grupie bohaterów, co jasno widać w opublikowanym dziś rano zwiastunie. Trailer "Zachowaj spokój" potwierdza, że polski serial będzie się kręcić wokół kryminalnej zagadki związanej z zaginięciem nastoletniego Adama. Rodzice chłopaka wyruszają na poszukiwania, przy okazji wplątując się w potężną kryminalną aferę. Życie ich syna może być w poważnym niebezpieczeństwie, bo w międzyczasie policja zaczyna znajdować kolejne ciała.

REKLAMA

Zachowaj spokój - polski serial Netflix Original:

Zwiastun "Zachowaj spokój" z pewnością ucieszy fanów mocnych kryminałów i wielowątkowych zagadek. Harlan Coben również nie ukrywał zadowolenia z kolejnej adaptacji robionej w Polsce, co świadczy o jakości "W głębi lasu" i olbrzymich oczekiwań związanych z kolejnym serialem. Warto zaznaczyć, że Netflix do tej pory tylko w Wielkiej Brytanii zrobił więcej niż jeden serial na bazie twórczości Amerykanina ("The Stranger" a potem "Zostań przy mnie"). Czyli ma duże do polskich twórców.

REKLAMA

Reżyserami zapowiedzianego na 22 kwietnia serialu są Michał Gazda i Bartosz Konopka, a za scenariusz odpowiadają Agnieszka Malesińska i Wojciech Miłoszewski. W obsadzie obok znanych z "W głębi lasu" Grzegorza Damięckiego i Agnieszki Grochowskiej pojawią się też Magdalena Boczarska, Leszek Lichota, Krzysztof Oleksyn, Jacek Poniedziałek, Bartłomiej Topa, Agata Łabno i Mirosław Zbrojewicz.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA