REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix

Zagłada nadchodzi. Netflix znowu kupił film, którego nikt inny nie chciał

Netflix szykuje się do kolejnej ważnej premiery. Zagłada, czyli nowy film katastroficzny na wyłączność, dołączy do biblioteki już za nieco ponad dwa tygodnie. Pojawił się właśnie pierwszy zwiastun.

11.07.2018
17:26
zagłada
REKLAMA
REKLAMA

Fani kina nie mają szczęścia, jeśli chodzi o ofertę Netfliksa. Serwis skupia się przede wszystkim na własnych serialach. Nie da się ukryć, że produkcje w odcinkach to nierzadko małe dzieła sztuki, ale pełnometrażówki, nie licząc kilku chlubnych wyjątków, pozostawiają sporo do życzenia.

Nie wierzę, by Zagłada odwróciła ten trend.

Pojawił się dzisiaj zwiastun filmu o oryginalnym tytule Extinction. To thriller science-fiction opowiadający o człowieku, którego męczy koszmar o utracie rodziny. Pewnego dnia musi się zmierzyć z realną możliwością ziszczenia się tego snu, bo Ziemię zaatakowali kosmici.

Zagładę wyreżyserował Ben Young, który ma w dorobku Hounds Of Love. W głównej roli wystąpił Michael Pena. Na ekranie partnerują mu Lizzy Caplan, Mike Colter, Lilly Aspell, Emma Booth, Israel Broussard, Erica Tremblay i Lex Shrapnel. Za scenariusz odpowiadają Spenser Cohen i Bradley Caleb Kane.

Obraz dystrybuowany będzie w ramach serii Netflix Originals.

Warto jednak pamiętać, że nie został nakręcony na zlecenie firmy tak jak Bright. Serwis odkupił prawa do jego emisji, podobnie jak miało to miejsce w przypadku najnowszej odsłony serii Cloverfield o tytule Paradoks Cloverfield, którą pierwotnie miało emitować Paramount Pictures.

Zagłada jest z kolei dziełem Good Universe i Mandeville Films, a za produkcję odpowiadają Todd Lieberman i David Hoberman. Film miał trafić do dystrybucji za sprawą Universal Pictures już 26 stycznia. Do premiery jednak nie doszło, ale film przed zapomnieniem uratował właśnie Netflix.

REKLAMA

Nie wróży to jednak dobrze produkcji. Skoro duże studio mając w ręku niemal gotowy obraz, zrezygnowało z premiery, to trudno uwierzyć, że szykuje nam się niespodziewany hit. Najnowszy trailer, który dzisiaj się pojawił, mojej opinii w tej materii zresztą nie zmienił.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA