REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

Film „Zenek” ma trafić do TVP VOD w przyszłym tygodniu

Polskie kina wciąż pozostają zamknięte ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Obecna sytuacja sprawiła, że wielu dystrybutorów zdecydowało się na wcześniejsze wypuszczenie swoich produkcji na VOD. Według nieoficjalnych informacji do „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, „365 dni” i „Sali samobójców. Hejter” dołączy film „Zenek”.

03.04.2020
16:35
zenek tvp vod
REKLAMA
REKLAMA

Po ponad dwóch tygodniach powszechnej kwarantanny kryzys epidemiologiczny nie wydaje się być ani odrobinę bliższy końca. A ponieważ otwarcie kin w najbliższym czasie wciąż nie jest możliwe, to polski przemysł filmowy musi się liczyć z coraz poważniejszymi stratami finansowymi. Jedną z najważniejszych metod ograniczania braków w kasie jest przyspieszone wypuszczanie swoich filmów na platformach streamingowych. Na takie rozwiązanie (zapoczątkowane przez Universal Pictures) decydują się zarówno największe światowe wytwórnie filmowe, jak i mniejsze studia.

Systematycznie na VOD zaczęły też meldować się wszystkie najgłośniejsze polskie produkcje z ostatnich miesięcy. Na platformie Netflix zadebiutowały „W lesie dziś nie zaśnie nikt” oraz „365 dni”, Player.pl i Canal+ zgarnęły film Jana Komasy pt. „Sala samobójców. Hejter”, a do VOD+ o miesiąc przed czasem dołączył „Pan T.”.

Jak dowiedział się portal Rozrywka.Blog to nie koniec streamingowego szaleństwa. Na TVP VOD w przyszłym tygodniu trafi „Zenek”.

Biografia Zenka Martyniuka koncentruje się na najwcześniejszym okresie jego kariery oraz pierwszych chwilach sławy. W główną rolę wcielali się odpowiednio Jakub Zając i Krzysztof Czeczot, a w obsadzie znaleźli się też Jan Frycz, Karol Dziuba i Klara Bielawka. Film w reżyserii Jana Hryniaka nie doczekał się wybitnie pozytywnych recenzji (naszą ocenę „Zenka” znajdziecie TUTAJ), ale poradził sobie stosunkowo dobrze w polskim box office. Nie były to może wyniki na miarę „Kleru”, co wieszczyli niektórzy fascynaci fenomenu byłego lidera zespołu Akcent, ale produkcja nie mogła narzekać na brak zainteresowanie. Dlatego Telewizja Polska na pewno nie mogła być zadowolona z zamknięcia kin.

REKLAMA

Według nieoficjalnych informacji „Zenek” dołączy do TVP VOD już w przyszłym tygodniu. Przedstawiciele biura prasowego TVP nie potwierdziły jeszcze oficjalnie tej informacji, ale również jej nie zaprzeczyły. A kiedy dokładnie utwory disco polo rozbrzmiewają na platformie streamingowej?

Planowaną datę premiery filmu „Zenek” na VOD ma być 11 kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA