REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale

Ahsoka kontra upadły Jedi i armia nieumarłych. Nowe informacje o fabule serialu

Nowy serial live action z uniwersum Star Wars - "Ahsoka" - za kilka miesięcy zadebiutuje w ofercie Disney+. Tymczasem do sieci trafia coraz więcej interesujących informacji dotyczących fabuły produkcji - większość z nich pochodzi z wiarygodnych i sprawdzonych źródeł. Teraz dowiedzieliśmy się na przykład, z kim i z czym przyjdzie się zmierzyć bohaterce.

27.12.2022
12:17
ahsoka tano star wars serial gwiezdne wojny co wiemy mandalorian
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

"Ahsoka" zmierza na małe ekrany. Wciąż jeszcze nie poznaliśmy oficjalnej daty premiery tego serialu na Disney+ - wiemy jedynie, że nastąpi ona przynajmniej kilka miesięcy po debiucie 3. sezonu "The Mandalorian" w lutym 2023 roku.

Choć do sieci nie trafił jeszcze nawet żaden teaser tej starwarsowej produkcji, media już teraz dysponują pokaźną liczbą pogłosek dotyczących fabuły. Spora część z nich pochodzi z serwisu makingstarwars.net, który w przeszłości publikował wiele tego typu przedpremierowych, scenariuszowych szczegółów. Znaczna część z nich ostatecznie się sprawdziła.

REKLAMA

Z racji tego, że w ostatnich dniach do sieci trafiła kolejna garść interesujących pogłosek, postanowiłem podsumować wszystko to, co wiemy o "Ahsoce" - zarówno pewniki, jak i doniesienia, które mogą, ale nie muszą okazać się prawdziwe. Uwaga: wziąwszy pod uwagę prawdopodobną wiarygodność tych informacji, poniżej najpewniej znajdują się spoilery.

Ahsoka

Ahsoka: co wiemy o nowym serialu Star Wars?

Najnowsze informacje dotyczą serialowych antagonistów. Okazuje się, że Ray Stevenson wcieli się w postać o imieniu Babylon (być może jest to imię "robocze"). Z kolei uczennicą tego użytkownika Mocy będzie niejaka Shin (Ivanna Sachno). Shin jest lojalna wobec swojego mistrza, który przed Czystką był jednym z Jedi. Skorumpowany uciekinier w jakiś sposób sprzymierzy się z Wielkim Admirałem Thrawnem - ich interesy mają okazać się zbieżne.

Babylon i Shin otrzymają zadanie dopadnięcia i zabicia Ahsoki Tano. Z innych doniesień wynika, że Thrawn planuje skierować coś niewyobrażalnie złego z niezbadanych regionów na centrum Galaktyki. Ahsoka wraz z Erą Bridgerem, głównym bohaterem "Rebeliantów", będą musieli go powstrzymać.

Spekuluje się również, że Thrawn planuje wykorzystać Babylona do zabicia Luke'a Skywalkera. Tymczasem atakiem na Nową Republikę ma zająć się "Chimera" wraz z... armią nieumarłych.

REKLAMA

Ahsoka: podsumowanie doniesień

 • za sprawą "Świata pomiędzy światami" zobaczymy Ahsokę w różnych okresach jej życia - również z czasu "Wojen Klonów";
 • jej pojedynek z Darthem Vaderem odbędzie się na zasadzie "what if" - "Świat pomiędzy światami" pokaże nam alternatywny bieg wydarzeń z zastrzeżeniem, że i tak nie można zmienić przeznaczenia. W rzeczywistości, w której Tano nigdy nie odeszła z Zakonu, to ona wyruszyła na Mustafar, by zmierzyć się ze Skywalkerem - nie Kenobi. Warto pamiętać, że alternatywy zostaną pokazane w ramach krótkich wizji, nie zaś całych scen;
 • w serialu pojawi się Morgan Elsbeth, a to sugeruje, że część akcji będzie osadzona przed finałową sceną "Rebels" i wiadomym odcinkiem 2. sezonu "The Mandalorian";
 • "Ahsoka" ma składać się z ośmiu epizodów;
 • Filoni i Favreau planują uczynić z Ahsoki główną bohaterkę-forceuserkę w produkcjach osadzonych w okresie po "Powrocie Jedi";
 • zobaczymy wspólną scenę Ezry i Sabine Wren;
 • w Thrawna wciela się Lars Mikkelsen; serwis Making Star Wars snuje (prawdopodobnie brzmiące) spekulacje, że Wielki Admirał zbiera nowych sojuszników, by rozpocząć kampanię przeciwko Nowej Republice;
 • Mary Elizabeth Winstead zagra Herę Syndullę;
 • Eman Esfandi wystąpi jako Ezra Bridger;
 • Thrawn nadal dowodzi "Chimerą";
 • wspomniany Babylon to Jedi, który przeżył Rozkaz 66 - uciekł w nieznane rejony Galaktyki. Początkowo pozostawał wierny ideałom Zakonu, jednak wkrótce zboczył z tej ścieżki - najpewniej odpowiedzialne za to są Siostry Nocy;
 • zobaczymy cyborga lub droida imieniem Carnast - będzie on na usługach Thrawna i Babylona;
 • w obsadzie znaleźli się również Hayden Christensen jako Anakin Skywalker/Darth Vader oraz Natasha Liu Bordizzo w roli Sabine Wren. Scenarzystą i współproducentem serialu jest Dave Filoni.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA