REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Po co płacić szóstkę za litr paliwa, jak możesz wydać 49 zł za rok Amazona. Spędziłam z nim ostatni miesiąc i znalazłam kilka świetnych seriali

Obudziłeś się w Polsce i znowu narzekasz? Paliwo za szóstkę, smak masła przykryła margaryna, a bilety do kin zdrożały. Ten tekst, nie powie ci, jak żyć, ale może przynajmniej poprawi twój weekend. Zamiast tankować 8 litrów, za które nie dojedziesz nawet do Mordoru, zostań w domu. I odpal Amazon Prime Video, gdzie obejrzysz najlepsze seriale. Tak dobre, że nawet nie wstaniesz po przekąski (i cyk - dycha zaoszczędzona!).

28.01.2022
16:44
najlepsze seriale Amazon primo video
REKLAMA

Amazon Prime Video dał niezłego prztyczka w nos Polakom. Moi rodacy, zawsze skłonni do narzekań (guilty!), nagle nie mogli kręcić nosem. Netflix drożeje? HBO Max i Disney+ wciąż nie wchodzą do Polski, a ty cały w nerwach? Weź głęboki oddech, bo idzie weekend, wysupłaj 49 zł z portfela i po prostu rozgość się na własnej kanapie. Nie dziękuj, zasłużyłeś. A ja ci powiem, co tam obejrzeć, żebyś nawet nie myślał o tankowaniu auta. Amazon Prime Video to nie jest drugi Netflix - tu produkcje pojawiają się rzadziej, oferta jest po prostu mniejsza. Ale seriali i filmów jest na tyle dużo, a wśród nich dostępnych jest wiele perełek, że warto zaryzykować. Tym bardziej że za 49 zł dostajesz dostęp do roku subskrypcji Prime Video oraz bezpłatny miesiąc. Brzmi całkiem konkretnie, co?

REKLAMA

Amazon Prime Video - najlepsze seriale na weekend. Co oglądać w serwisie?

Miałam jakąś dziką fantazję i przez kilka dobrych dni odpalałam tylko produkcje na literę "U". Potem mi się trochę znudziło, poza tym twórcy najwyraźniej wcale nie chcieli sprostać moim wymaganiom i kupka "do nadrobienia (seriali na literę "U")" szybko się wyczerpała. Z czystym sumieniem mogę jednak polecić te 4 seriale na Amazon Prime Video, w które wciągniecie się bez reszty. Co najmniej kilka weekendów macie z głowy, a to, co dzieje się za oknem, przynajmniej u mnie w tej chwili (Ptak? Samolot? Nie, to zamieć śnieżna!) nie zachęca do wyściubienia nosa na zewnątrz.

Undone

Undone - najlepsze seriale Amazon Prime Video

O rany, ale to jest dobre! Jak chleb z chrupiącą skórką i masłem margaryną. "Undone" to prawdopodobnie jeden z najlepszych seriali, jakie znajdziecie na Amazon Prime Video. Główną bohaterką tej animacji jest Alma Winograd-Diaz grana przez Rosę Salazar (tak, to tytułowa Alita z "Alita Battle Angel"). Po wypadku samochodowym, z którego - na szczęście - wychodzi cało, zaczyna się z nią dziać coś dziwnego. Dziewczyna odkrywa, że potrafi wpływać na czas i w konsekwencji podróżować w czasie.

Ten przełom staje się dla niej bodźcem, by poznać prawdę o śmierci ojca. Wydarzenia z przeszłości mocno wpłynęły na Almę, która nie do końca radzi sobie z życiem i ma trudną relację z matką. Jej poszukiwanie prawdy i grzebanie w przeszłości zaczyna jednak bardziej jej szkodzić niż pomagać. Z młodą kobietą dzieje się coś dziwnego, jakby traciła kontakt z rzeczywistością. Dokąd to wszystko prowadzi? O co tu tak naprawdę chodzi? "Undone" od Amazona to wciągająca i trzymająca w napięciu opowieść o poszukiwaniu siebie. Wciąż czekamy na 2. sezon serialu. Profit: oprócz Rosy Salazar w jedną z głównych ról wciela się Bob Odenkirk, czyli słynny Saul z "Breaking Bad" i "Zadzwoń do Saula".

Zobacz "Undone" na Amazon Prime Video.

Upload

Prime Video - seriale, które musisz obejrzeć / Upload

Myślałeś kiedyś o tym, co wydarzy się po twojej śmierci? Znikniesz? Będziesz z góry (albo z dołu) obserwował innych? Nathan Brown (w tej roli Robbie Amell) znalazł się w Lakeview. To właśnie tam za duże pieniądze można uploadować zmarłych i dać im wieczne życie. Nathan pewnego dnia ginie w wypadku samochodowym (cóż, miał mniej szczęścia niż Alma z "Undone"). Jest jeszcze młody, miał przed sobą całe życie, które było już zresztą całkiem ustawione. Pracował jako programista i chciał rozwijać własny produkt, a do tego miał atrakcyjną partnerkę i powodzenie u innych kobiet.

Po śmierci jednak okazuje się, że Nathan staje się zakładnikiem własnego życia sprzed zuploadowania, a do tego jego odejście wcale nie musiało być przypadkowe. Jakby tego było mało nawiązuje bliższą relację ze swoim Aniołem, czyli opiekunką w Lakeview, co też psuje szyki jego bliskim, będącym wciąż na Ziemii. "Upload" to świetna komedia, która spodoba się fanom "Black Mirror" czy "Good Place". Dobra wiadomość: 2. sezon "Upload" pojawi się 18 marca na Amazon Prime Video.

Zobacz "Upload" na Amazon Prime Video.

Utopia

Seriale Amazon Prime Video - Utopia

Wiem, wiem, zaraz ktoś napisze, że tylko brytyjska "Utopia" jest prawilna i daj sobie siana (nerd alert!). Może i tak jest, ale ta wciąż jeszcze przede mną, a na amerykańskiej wersji, stworzonej przez Amazona, bawiłam się wyśmienicie. Smaczku dodaje fakt, że jedną z ważniejszych ról gra tu Rainn Wilson, znany z roli Dwighta w kultowym "The Office".

W "Utopii" jest wszystko, co zachwyci nerdów i geeków - mamy zagadkę, niezwykły komiks i grupę ludzi, którzy chcą zgłębić jego tajemnicę. A do tego trup ściele się gęsto, jak przystało na thriller z krwi i kości. To właśnie w "Utopii" świat fikcji literackiej miesza się z rzeczywistością, a to wszystko wzmacniają krwiopijcze korporacje i dziwny wirus... Brzmi znajomo, co? Trzymajcie się mocno, bo teorii spiskowych, których możecie uczepić się po tym serialu, będzie jeszcze więcej.

Zobacz "Utopię" na Amazon Prime Video.

Opowieści z Pętli

"Opowieści z Pętli", czyli jeden z najlepszych seriali Amazon Prime Video, to coś dla fanów sci-fi i retrofuturyzmu. Jesteśmy w Stanach Zjednoczonych Ameryki, w małym miasteczku. Obserwujemy losy jednej rodziny, toczące się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Centrum tego miejsca jest tytułowa Pętla. To mieszcząca się pod ziemią organizacja, która zajmuje się szeroko rozumianą materią i bada to, co niewyjaśnione i niemożliwe.

"Opowieści Pętli" urzekają przede wszystkim tym, że sci-fi przecina się tu ze zwykłymi ludzkimi losami, prozaicznym życiem, codziennością, problemami, które zna lub o których słyszał każdy z nas. Do tego muzyka i zdjęcia wzbudzają zachwyt. To wspaniałe skonstruowana opowieść, pełna dramaturgii i pytań o lody ludzkości w tym mikro i makro wydaniu. Perełka, która zasługuje na wszelkie uznanie, a w Polsce niekoniecznie została odkryta.

Zobacz "Opowieści z Pętli" na Amazon Prime Video.

Seriale Amazon Prime Video to świetne produkcje, które dopiero odkrywają Polacy. Wśród najlepszych tytułów Amazona znajdziemy takie tytuły jak "Undone", "Utopia", "Upload" czy "Opowieści z Pętli". Ale to nie wszystko. Wiele z seriali Amazon Prime Video to zdobywcy nagród telewizyjnych. Warto choćby wspomnieć o takich produkcjach jak "Transparent", "Fleabag" czy "Homecoming". Więcej wartych obejrzenia serialu Amazon Prime Video znajdziecie tutaj:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA