REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Chcecie więcej tak brawurowych filmów jak "Athena"? Znajdziecie je na Netfliksie

Brawurowa "Athena" już za wami? Pragniecie więcej tak intensywnych doznań? Nie ma problemu. W bibliotece platformy Netflix znajdziecie tytuły, które was rozwścieczą, przytłoczą, lub po prostu zachwycą realizacyjnie.

03.10.2022
9:57
atheba filmy netflix podobne
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Dostępny na platformie Netflix "Athena" to film brawurowy z każdej możliwej strony. Śledzimy w nim losy trójki braci, które wpisane są w opowieść o napięciach społecznych i brutalności policji. Fabułę napędza gniew. W trakcie seansu udziela się on też widzowi. Romain Gavras nas nie oszczędza i co chwilę podnosi stawkę, serwując kolejne zwroty akcji. Od ekranu nie sposób się oderwać, bo czujemy, że siedzimy na tykającej bombie.

REKLAMA

Athena - równie brawurowe filmy na platformie Netflix

Na platformie Netflix nie brakuje filmów, które wzbudzają te same emocje, co "Athena". Podejmują bowiem podobne tematy, lub są równie pomysłowo zrealizowane. Chociaż każdy z nich pochodzi z innej parafii, dostarcza równie intensywnych uniesień, jak produkcja sygnowana nazwiskiem Romaina Gavrasa.

Furioza - Netflix

Historia braci stojących po przeciwnych stronach barykady? Tak, i to tym razem w polskim wydaniu. Rzecz rozgrywa się w środowisku kibicowskiej bojówki. Dawid - lekarz - dostaje propozycje nie do odrzucenia. Musi zinfiltrować tytułową grupę, aby uchronić kierującego nią brata przed więzieniem. Brutalna rzeczywistość Furiozy coraz bardziej go jednak pochłania.

Film dostępny na platformie Netflix.

Proces Siódemki z Chicago

"Proces Siódemki z Chicago" to - tak jak "Athena" - film będący protestem. Aaron Sorkin przedstawia w nim historię jednego z najgłośniejszych procesów sądowych w historii, który okazuje się jedną wielką farsą. To produkcja wyciągająca oskarżycielski palec w stronę amerykańskiego systemu sprawiedliwości. I chociaż widowiskowej akcji jest tu jak na lekarstwo, podczas seansu siedzi się jak na szpilkach.

Film dostępny na platformie Netflix.

Syn Ameryki

Syn Ameryki - Netflix

Tak jak "Athena", "Syn Ameryki" eksploruje tematy rasizmu i policyjnej brutalności. Główni bohaterowie - międzyrasowa para - czekają na komisariacie na wieści o ich nastoletnim synu. Stróże prawa chcą jednak chronić własne tyłki i robią wszystko, aby prawda nie wyszła na jaw. Gniew i frustracja - te emocje na was czekają podczas seansu.

Film dostępny na platformie Netflix.

W "Athenie" Romain Gavras z buta wjeżdża we francuską rzeczywistość. "Północny bastion" jest już mniej gniewny i przyjmuje inną niż fuck the police perspektywę. To historia jednostki policji, która pracuje w północnej części Marsylii. Wskaźnik przestępczości jest tam wyższy niż w całym kraju. Bohaterowie muszą być więc brutalni, aby wykonywać swoją pracę. Spodziewajcie się dusznego klimatu i sporej dawki przemocy.

Film dostępny na platformie Netflix.

REKLAMA
Carter - Netflix

Pierwsza scena "Atheny" to kilkunastominutowe ujęcie, w którym akcji nie brakuje. Reżyser "Cartera" zrealizował w ten sposób cały film. Oczywiście, to tylko trik, bo bez problemu zorientujemy się, kiedy następują cięcia. Niemniej Byung-gil Jung odwalił kawał porządnej roboty. Kolejne sekwencje są tu bowiem formalnym majstersztykiem. Ta produkcja to porządny zastrzyk adrenaliny i widowiskowa choreografia walk sprawi, że szczęki z podłogi szybko nie pozbieracie.

Film dostępny na platformie Netflix.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA