REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wciąż nie widzieliście "Avatara"? Przed premierą "Avatar 2: Istota Wody" nie brak okazji, by to nadrobić

Już w grudniu do kin trafi "Avatar 2", czyli "Avatar: Istota Wody". Od premiery poprzedniej części minęło 13 długich lat, więc wiele osób będzie chciało przypomnieć sobie fabułę. Gdzie można obejrzeć pierwszego "Avatara"? W sukurs przychodzą nam serwisy VOD, a dołączą do nich kina. Głośny film Jamesa Camerona z 2009 r. wróci na srebrne ekrany przed premierą sequela. Również w Polsce.

24.08.2022
19:07
avatar gdzie obejrzec film 2009 online-vod
REKLAMA

"Avatar" w reżyserii Jamesa Camerona trafił na ekrany kin w 2009 roku. Film z Samem Worthingtonem i Zoe Saldaną w rolach głównych zachwycał efektami specjalnymi i zarobił dla 20th Century Fox krocie. Niestety, na pierwszą z kilku zapowiedzianych od razu kontynuacji, musieliśmy czekać aż 13 lat. "Avatar: Istota Wody" trafi na ekrany kin 14 grudnia 2022 roku. Wielu widzów chciałoby sobie przypomnieć przed seansem wydarzenia z poprzedniej części. Czy mają taką możliwość?

REKLAMA

Na początek dobra wiadomość: jeśli przegapiliście "Avatara", gdy w 2009 r. trafił do kin, lub chcielibyście go obejrzeć w kinie ponownie, to będzie taka możliwość. Disney zdecydował się wrócić z tym filmem na srebrne ekrany. Pokazy odbędą się również w Polsce. A sposobów na obejrzenie "Avatara" jest więcej.

Czytaj też:

Avatar - gdzie obejrzeć?

Kinowa repremiera filmu została zaplanowana na 23 września, czyli na nieco mniej niż kwartał, zanim zadebiutuje "Avatar: Istota Wody". Widzowie mogą liczyć przy tym na udoskonaloną wersję filmu, która została zremasterowana do rozdzielczości 4K z obsługą HDR. Zważywszy na to, że "Avatar" zachwycał przede wszystkim od strony wizualnej, to istotna zachęta do ponownego obejrzenia produkcji.

Avatar w VOD - gdzie można kupić lub wypożyczyć film?

Jeszcze kilka lat temu "Avatar" był dostępny w HBO GO, zanim zmieniło się ono w HBO Max. Z kolei do niedawna film w streamingu można było obejrzeć na Disney+. Obecnie nie jest to już możliwe. Zapewne ze względu na to, że firma zdecydowała się na ponowną dystrybucję tego filmu w kinach i nie chce kanibalizować sprzedaży biletów. Na szczęście istnieją opcje, by obejrzeć go online.

Aby zobaczyć "Avatara" online, wystarczy wykupić dostęp do filmu na jednej z wybranych platform. W naszym kraju w ofercie mają go takie serwisy jak Chili, iTunes Store/Apple TV (za 39,99 zł), a także Google Play/YouTube (za 69 zł). Za tę cenę przypisujemy film do konta na stałe. Produkcję można również wypożyczyć na określony czas za 9,90 zł w serwisach VOD.pl, Chili oraz iTunes Store / Apple TV lub za 19 zł w usługach Google Play / YouTube (jak dostęp wygaśnie, trzeba będzie zapłacić jeszcze raz).

Avatar - streszczenie fabuły

Oczywiście jeśli nie macie ochoty iść do kina na film, który widzieliście lata temu, a płacenie za wypożyczenie go w serwisie VOD nie wchodzi w rachubę, to nic straconego. Przed pójściem na sequel wystarczy wiedzieć, że to takie "Pocahontas", ale w kosmosie. "Avatar" dzieje się w 2154 roku, kiedy to ludzkość odkryła Pandorę zamieszkiwaną przez dziwne stwory nazywane Na'vi.

REKLAMA

Głównym bohaterem jest sparaliżowany od pasa w dół Jake Sully. Na księżycu planety w układzie Alfa Centauri zaczyna zdalnie kontrolować awatara, czyli ciało powstałe z połączenia DNA człowieka i obcego. W toku filmu zakochuje się córce wodza klanu Na'vi o imieniu Neytiri i staje po stronie kosmitów (żyjących w zgodzie z naturą) w walce z poszukującymi unobtainium ludźmi, których działania grożą zagładą całej planety.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA