REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Avengers: Koniec gry” z pierwszym oficjalnym streszczeniem fabuły. Świat podnosi się po zbrodni Thanosa

Fabuła „Avengers: Koniec gry” to jedna z najpilniej strzeżonych filmowych tajemnic. Ale im bliżej premiery, tym Disney siłą rzeczy musi podawać coraz więcej informacji dotyczących produkcji. Właśnie opublikował pierwsze oficjalne streszczenie filmu.

07.02.2019
21:06
avengers: koniec gry streszczenie
REKLAMA
REKLAMA

Disney od dłuższego czasu przygotowuje grunt pod premierę najważniejszego filmu w dotychczasowej historii Marvel Cinematic Universe. Na temat produkcji pojawia się coraz więcej informacji. Brakuje jednak dokładnych szczegółów fabuły. Opublikowane trailery prawdopodobnie zostały cyfrowo zmienione, tak by nie zdradzić najważniejszych kwestii. Nawet tak wielka firma jak Disney nie może jednak panować nad wszystkim, a film trzeba również wypromować.

Dlatego w związku z premierą „Avengers: Endgame” Marvel wznowił najważniejsze komiksy związane z Thanosem. Powstała też linia figurek, na której widać nowe kostiumy drużyny. Na temat produkcji siłą rzeczy muszą się także wypowiadać jej twórcy. Jakiś czas temu emocje wzbudziła wypowiedź Samuela L. Jacksona dotycząca nieznanej wcześniej mocy Kapitan Marvel. Reżyserzy produkcji, Joe i Anthony Russo zdradzili z kolei, że „Avengers: Koniec gry” będzie najdłuższym filmem MCU.

Wciąż nie wiemy jednak, w którym momencie rozpocznie się produkcja. Pewnych wskazówek dostarcza jednak oficjalne streszczenie fabuły.

Synopsis zostało opublikowane na australijskiej wersji oficjalnej strony internetowej Disneya. Nie jest zbyt długie i nie zawiera długiej listy spoilerów, ale stanowi ciekawy wgląd w sytuację ludzi po pstryknięciu Thanosa. Okazuje się, że jego decyzja bardzo negatywnie odbiła się na pozostałych przy życiu:

Po katastrofalnych wydarzeniach „Avengers: Wojna bez granic” wszechświat jest w ruinach. Wszystko przez Szalonego Tytana, Thanosa. Z pomocą pozostałych przy życiu sprzymierzeńców Avengersi muszą się po raz kolejny zebrać, by cofnąć to, co uczynił Thanos. I raz na zawsze przywrócić porządek w całym uniwersum. Bez względu na możliwe konsekwencje.

REKLAMA

Potwierdza to spekulacje fanów, którzy podkreślali, że plan Thanosa się nie powiódł. W swoim własnym umyśle Szalony Tytan widział wymazanie połowy myślącego wszechświata jako drogę ratunku. Pozostali przy życiu nie są w stanie tak łatwo pogodzić się ze stratą najbliższych (sugeruje to także spot opublikowany podczas Super Bowl). Wszechświat zamiast odżyć popadł w ruinę. Co ciekawe, streszczenie zdaje się też wskazywać, że celem Avengersów będzie nie tyle pokonanie Thanosa, co cofnięcie jego katastrofalnej w skutkach decyzji. Podobnie skończył się pierwszy duży komiksowy event powiązany z Szalonym Tytanem i Kamieniami Nieskończoności.

„Avengers: Koniec gry” trafi do polskich kin 25 kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA