REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Batman" jest takim hitem, że dostaje sequel. Warner Bros. rozszerza Gotham Universe

Dostaniemy "Batmana 2". Pierwszy filmu z Robertem Pattinsonem w roli Człowieka Nietoperza odniósł taki sukces, że Warner Bros. nie mogło koło niego przejść obojętnie. Wiedzieliśmy już o nadchodzących spin-offach poświęconych Pingwinowi i przestępcom osadzonym w Arkham Asylum, a teraz oficjalnie zapowiedziano również sequel produkcji.

27.04.2022
8:28
batman 2 sequel robert pattinson gotham
REKLAMA

"Batman" podbił serca widzów na całym świecie. Pomimo początkowych obaw Robert Pattinson świetnie sobie poradził w roli Człowieka Nietoperza, ratującego Gotham przed szalejącym Riddlerem. Fani oszaleli. Tłumnie ruszyli do kin i dali Warnerowi zarobić grubo ponad 750 mln dol. Niedługo potem produkcja trafiła na HBO Max. I tam radzi sobie równie dobrze co na wielkim ekranie.

Nadeszło więc to, czego wszyscy się spodziewaliśmy. Podczas CinemaCon w Las Vegas prezes Warner Bros. Pictures Toby Emmerich powiedział, że powstanie sequel "Batmana". Reżyser Matt Reeves już wcześniej wspominał o trwających w tej sprawie rozmowach, ale dopiero teraz dostaliśmy oficjalne potwierdzenie, że do tego dojdzie.

REKLAMA

Batman 2 - film z Robertem Pattinsonem dostanie sequel

Robert Pattinson ponownie przywdzieje kostium Mrocznego Rycerza, aby zmierzyć się z przestępcami Gotham. Emmerich podczas CinemaCon potwierdził, że za sequel będzie odpowiadać ta sama ekipa, co za część pierwszą:

Matt [Reeves], [Robert] Pattinson i cały zespół zabierze publiczność z powrotem do Gotham w "Batmanie 2".

Batman - HBO Max

Film nie ma jeszcze nawet oficjalnego tytułu. Na ten moment nic na jego temat nie wiadomo. Zakończenie pierwszej części może nam jednak zdradzać, z kim Człowiekowi Nietoperzowi przyjdzie zmierzyć się tym razem. W ostatniej scenie filmu pojawił się bowiem Joker.

Warner Bros. tworzy Gotham Universe

REKLAMA

Warner Bros. tworzy w tym momencie niezależne od DCEU (Batmanem oficjalnie wciąż jest w nim Ben Affleck) uniwersum Gotham. Jeszcze przed premierą "Batmana" zaczęto mówić o licznych spin-offach. Dzisiaj wiemy, że swój serial na pewno otrzyma Pingwin w wykonaniu Colina Farrella. Przyjdzie nam również poznać origin stories największych przestępców w Gotham w produkcji poświęconej pacjentom Arkham Asylum.

Fani Batmana i powiązanych z nim postaciami nie będą mogli w najbliższym czasie narzekać na nudę. Nie dość, że czekają ich sequel i spin-offy filmu z Robertem Pattinsonem, to jeszcze w "The Flash" będą mogli zobaczyć, jak po kilku dekadach przerwy w stroju Człowieka Nietoperza poradzi sobie Michael Keaton. Jakby tego było mało na HBO Max (bądź na ekrany kin, Warner Bros. zastanawia się nad tą kwestią) zmierza "Batgirl".

Film "Batman" obejrzycie w HBO Max.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA