REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Antyutopijny obraz świata w nowej odsłonie. Już dziś premiera 4. sezonu Black Mirror w Netfliksie

Serial przedstawiający gorzką wizję świata, w której rozwój technologiczny i cywilizacyjny może doprowadzić do jego upadku, zyskał miano jednej z ciekawszych propozycji od Netfliksa. Użytkownicy serwisu od teraz mogą zobaczyć kolejne odcinki mrocznej produkcji. 

29.12.2017
9:04
black mirror 4 uss callister 1
REKLAMA
REKLAMA

Angielski serial stworzony przez Charliego Brookera i Annabel Jones zyskał rzeszę fanów na całym świecie. Produkcja będąca smutną przepowiednią dziejów ludzkości początkowo emitowana była na kanale Channel 4. Jednak od 3. sezonu to Netflix przejął prawa do serialu, co dla wielu wiązało się z wieloma obawami. Mimo sprawowania pieczy nad Black Mirror przez największy serwis VOD, serial nie stracił na jakości. Tym bardziej, że za jego scenariusz wciąż odpowiedzialni są ci sami twórcy.

Cały 4. sezon Black Mirror ponownie możemy zobaczyć już teraz w serwisie Netflix.

Nowy sezon Black Mirror od kilku tygodni był szumnie promowany przez Netfliksa, który regularnie wypuszczał do sieci nowie zwiastuny. Kolejne trailery zdradzały coraz więcej szczegółów związanych z najnowszą produkcją, podsycając zainteresowanie widzów. Ostatnia zapowiedź Czarnego lustra była wręcz zlepkiem fragmentów ze wszystkich sześciu odcinków 4. sezonu.

Black Mirror zarówno w najnowszym sezonie, jak i w poprzednich częściach składa się z kilku niepowiązanych ze sobą opowieści. W każdym odcinku poznajemy zatem nowych bohaterów i ich historie, które łączy podobna tematyka. We wszystkich sześciu epizodach możemy zobaczyć bowiem dramatyczną wizję, w której technologia wymyka się ludziom z rąk, co skutkuje różnymi konsekwencjami.

Najnowszy sezon wdroży innowacyjne pomysły twórców.

W najnowszym sezonie Czarnego lustra, twórcy postanowili zabawić się formą, odchodząc nieco od dotychczas stosowanej formy narracji. Można zauważyć, że w 4. sezonie nawiązano np. do kultowego serialu science-fiction, Star Trek. Nowe udoskonalenia wprowadzają do serialu świeżość, zachowując jednocześnie dobrze znane poczucie niepokoju.

Nie dziwi także data premiery serialu. Nowy rok jest bowiem idealnym momentem na zapoczątkowanie zmian i zastanowienia się nad tym, co czeka nas w przyszłości.

Wszystkie odcinki Black Mirror można zobaczyć w serwisie Netflix. Za reżyserię epizodów odpowiedzialni są: Jodie Foster, Toby Haynes, John Hillcoat, Colm McCarthy, Tim Van Patten oraz David Slade. Na ekranie zobaczymy m. in.: Jesse'ego Plemonsa, Rosemarie DeWitt, Jimmiego Simpsona czy Cristin Milioti.

REKLAMA

Czytaj także:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA