REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

To będzie film godny Kinga. Twórcy Stranger Things i Cichego miejsca zrobią horror Boogeyman

Mistrz horroru jest jeden i na imię mu Stephen King. Filmowe adaptacje dzieł amerykańskiego pisarza stały jednak na różnym różnym poziomie. Sukces nowej wersji To sprawił jednak, że znów zapanowała moda na Kinga. Następną adaptacją w kolejce będzie Boogeyman od twórców Stranger Things i Cichego miejsca.

27.06.2018
11:38
Boogeyman: Twórcy Stranger Cichego miejsca zekranizują horror Kinga
REKLAMA
REKLAMA

Boogeyman to opowiadanie Kinga opublikowane po raz pierwszy w magazynie Cavalier w 1973 roku, a później włączone do zbioru Nocna zmiana. Dzieło jest autorską wersją klasycznej opowieści o Boogeymanie - potworze ukrywającym się w szafie. Akcja opowiadania toczy się głównie w gabinecie psychiatrycznym doktora Harpera, który wysłuchuje szalonej opowieści człowieka o imieniu Lester Billings. Mężczyzna zdaje relację na temat tajemniczej śmierci dwójki swoich dzieci, które niespodziewanie umarły w swoich łóżkach. W obu przypadkach przed pójściem spać dzieci krzyknęły jedno słowo:

Boogeyman!

To jedna z najbardziej znanych krótkich opowieści autorstwa Kinga. Do tej pory doczekała się kilku adaptacji filmowych (głównie filmów krótkometrażowych) oraz jednej teatralnej. Właśnie ogłoszono plany na temat kolejnej kinowej wersji, tym razem przygotowanej przez wschodzące gwiazdy opowieści grozy.

Nowy Boogeyman powstanie w wyniku połączonych sił producentów Stranger Things i scenarzystów Cichego miejsca.

Hitowego serialu Netfliksa nie trzeba nikomu przedstawiać. Ciche miejsce to z kolei nowe dzieło reżysera Johna Krasinskiego, które już zostało uznane jednym z najlepszych horrorów XXI wieku. Wytwórnia Paramount była tak zadowolona z wyników osiągniętych przez film, że już zamówiła jego sequel. A w przypadku nowych marek to niezwykle rzadka sytuacja.

Jak podaje Variety, Boogeyman powstanie pod pieczą 20th Century Fox i będzie pełnometrażowym dziełem. Produkcją zajmie się firma Shawna Levy'ego, 21 Steps. Levy to jeden z producentów wykonawczych Stranger Things. Zwyczajowo reżyseruje także dwa odcinki każdego kolejnego sezonu serii Netfliksa. Przeniesieniem opowieści Kinga na duży ekran zajmą się za to Scott Beck i Bryan Woods, którzy napisali scenariusz Cichego miejsca.

REKLAMA
 class="wp-image-176341"

Nie znamy na razie szczegółów obsady i daty premiery produkcji. Oczekiwanie na adaptację Boogeymana umilą fanom Stephena Kinga inne przygotowywane ekranizacje jego dzieł. Na liście tworzonych filmów znajdziemy choćby drugą część filmu To oraz sequel książkowego Lśnienia – Doktor Sen. Rolę młodego Danny'ego Torrance'a zagra jeden z największych gwiazdorów współczesnego Hollywood.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA