REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

W te Święta Polacy krócej oglądali telewizję. Hitem znów okazał się „Kevin sam w domu”

1 minuta i 42 sekundy — o tyle krótszy był czas, jaki Polacy spędzili w Boże Narodzenie przed telewizorami, w porównaniu do ubiegłorocznego wyniku. Największą popularnością wśród widzów cieszył się — i tu zero zaskoczenia — wyemitowany w Wigilię przez Polsat „Kevin sam w domu”.

29.12.2020
12:16
boze narodzenie 2020 telewizja ogladalnosc wyniki
REKLAMA
REKLAMA

Telewizyjna Jedynka, TVN i Polsat — w takiej kolejności na podium znalazły się stacje najchętniej oglądane przez Polaków podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia (25-26.12). Jak podają Wirtualne Media, powołując się na raport firmy Nielsen Audience Measurement, wśród konkretnych tytułów największą popularnością cieszył się „Kevin sam w domu”, który tradycyjnie został wyemitowany w Wigilię na antenie Polsatu.

Pandemia i izolacja nie przekonały Polaków do spędzenia Świąt przed telewizorem

Mimo tego, że zgodnie z zaleceniami rządowymi duża część z nas została na Święta w domach, decyzje te nie przełożyły się na zwiększenie telewizyjnej oglądalności. Wprost przeciwnie — wynik ten zmalał w stosunku do roku 2019 i w to Boże Narodzenie Polacy spędzili czas przed telewizorami krócej o 1 minutę i 42 sekundy (średni czas oglądania TV wyniósł 5 godzin 28 minut i 21 sekund i jest to najniższy od 6 lat wynik).

Na pierwszym miejscu znalazł się kanał TVP1 (z udziałem na poziomie 11,17 proc.), na drugim TVN (7,09 proc.), a podium zamyka Polsat (6,51 proc.).

„Kevin” hitem, a tuż za nim dokument o Krzysztofie Krawczyku i serial  „Osiecka”

Jak wynika z raportu Nielsena, najchętniej oglądaną przez polskich widzów produkcją okazał się „Kevin sam w domu” (w Wigilię film obejrzało aż 4,39 mln widzów Polsatu). Nieco mniejszą (choć nadal imponującą) popularnością cieszył się film dokumentalny „Krzysztof Krawczyk — całe moje życie” (3,05 mln widzów TVP1), a na trzecim miejscu uplasował się nowy serial Telewizji Polskiej „Osiecka” (2,71 mln widzów Jedynki).

Jacek Kurski: „Telewizja Polska wygrała w Święta”

Jeszcze bardziej optymistycznie wyglądają statystki zaprezentowane przez prezesa TVP, Jacka Kurskiego na Twitterze:

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA