REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Belle Epoque nie powróci z drugim sezonem. TVN stawia na Iron Majdan i Hipnozę

Produkcja Belle Epoque, kostiumowego serialu historycznego, kosztowała stację TVN sporo pieniędzy. Mimo to Belle Epoque nie cieszył się ogromnym zainteresowaniem widzów, co przełożyło się na niewielkie zyski z reklam. Produkcja z Pawłem Małaszyńskim nie powróci w najbliższym czasie na ekrany telewizorów. Stacja pokłada za to wielkie nadzieje w programach rozrywkowych Iron Majdan oraz Hipnoza. 

31.01.2018
12:33
Belle Epoque 2
REKLAMA
REKLAMA

Głównym powodem, dla którego nie zdecydowano się na razie na stworzenie drugiego sezonu Belle Epoque, jest brak odpowiedniego scenariusza. Według szefa programowego stacji, Edwarda Miszczaka, poprzedni sezon serialu nie sprostał oczekiwaniom fabularnym. Nie oznacza to jednak, że TVN zupełnie rezygnuje z tego projektu.

Serial wróci, jak będzie miał dobry scenariusz. W pierwszym sezonie scenariusz nie do końca sprostał. Jak patrzę na to, co daje „Diagnoza” to nie ma pola do dyskusji. Ale nie pożegnałem się jeszcze z tym projektem – komentował Edward Miszczak w wywiadzie dla Wirtualne Media.

Jak donosi serwis, pierwsze prace nad kolejną serią Belle Epoque są już w toku. Ustalono, że na tę chwilę powstały scenariusze do najnowszego sezonu, jednak TVN nie zdecydował się na skierowanie ich do produkcji. Stacja telewizyjna chwilowo odkłada na bok realizację kostiumowego projektu, skupiając się na promocji nowej, wiosennej ramówki.

Tej wiosny TVN pokłada wielkie nadzieje w programach rozrywkowych.

Do swojej ramówki prywatna stacja telewizyjna dołożyła w tym roku dwie wysokobudżetowe produkcje – Iron Majdan oraz Hipnoza. Oprócz tego, do codziennego harmonogramu TVN-u powrócą stare, sprawdzone formaty.

iron majdan class="wp-image-113361"

Telewizyjne reality-show z udziałem Małgorzaty Rozenek-Majdan i Radosława Majdana jest jedną z najdroższych (po Azji Express) produkcją stacji. Nakręcenie każdego odcinka programu kosztowało TVN blisko milion złotych. Celebryci w każdym odcinku nowego show będą wypełniać powierzone im zadania, przemieszczając się po wielu zakątkach globu.

Budżet programu był duży. Każdy odcinek dzieje się w innej części świata. Nawet jak chcielibyśmy oszczędzać, to nie da się – tłumaczył dyrektor programowy TVN.

Stacja liczy również na sporą popularność nowego widowiska Hipnoza, opartego na brytyjskim formacie You’re back in the room. Nowy program TVN prowadzony przez Filipa Chajzera wprowadzi uczestników w stan hipnozy. Każda drużyna będzie rywalizowała między sobą o spore nagrody pieniężne. Wprowadzeni w trans bohaterowie programu będą musieli wykonywać zlecone przez hipnotyzera zadania, a następnie oglądać i komentować swoje poczynania.

To strasznie trudny projekt. Bardzo ważnym elementem jest casting. Jednak najważniejsze jest to, że uczestnicy mogą się obejrzeć, a jeśli coś im nie pasuje, to tego nie ma na antenie – tłumaczył Miszczak.

To nie koniec nowości od TVN-u. Prywatna stacja powróci tej wiosny z kolejną odsłoną popularnego programu Agent – Gwiazdy. O produkcji zrobiło się głośno, kiedy ogłoszono nowych uczestników show prowadzonego przez Kingę Rusin. Największe poruszenie wśród widzów wywołał udział w programie kontrowersyjnego rapera Peji, który słynie z wulgarnych tekstów i niewyparzonego języka. Potyczki gwiazd będzie można oglądać w każdą środę o godzinie 21:30.

Jak dodaje Edward Miszczak w rozmowie z portalem Wirtualne Media, stacja stara się nie oszczędzać na tworzonych przez siebie programach. TVN wykorzystuje potencjał owych produkcji i robi wszystko by przyciągnąć widzów przed telewizory.

Mamy większy budżet na wiosenną ramówkę. Jesteśmy liderem w grupie komercyjnej, nie da się tej sytuacji utrzymać jeśli nie dba się o dyrektora programowego, czyli o budżet do zainwestowania w produkcję - dodał Miszczak.

REKLAMA

Oprócz tego do codziennej ramówki stacji powrócą także sprawdzone formaty. Widzowie ponownie będą mogli śledzić losy bohaterów serialu Diagnoza oraz Druga Szansa. Do stacji powrócą również Milionerzy, Kuchenne Rewolucje czy Kuba Wojewódzki.

Program Iron Majdan zadebiutuje w telewizji 5 marca 2018 roku o godzinie 22:30. Emisja Hipnozy rozpocznie się natomiast w sobotę 3 marca o godzinie 20:00.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA