REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale

Niespodzianka dla fanów Bob’s Burgers. Apple zamawia nowy serial

Apple wypuściło zaledwie dwa programy wideo, ale plany firmy w tym segmencie są bardzo ambitne. Do oferty producenta iPhone’ów dołączy nowy serial twórcy Bob’s Burger.

13.03.2018
14:32
Niespodzianka dla fanów Bob’s Burgers. Apple zamawia Central Park
REKLAMA
REKLAMA

Apple stworzy program o tytule Central Park. Twórcą będzie nowojorski artysta Loren Bouchard, który dał światu wcześniej Bob’s Burger. Zamówienie obejmuje od razu dwa sezony po 13 odcinków każdy. Nowy serial z Bouchardem napiszą Nora Smith i Josh Gad.

Central Park będzie programem przepełnionym muzyką, który opowie o mieszkającej i pracującej w Nowym Jorku rodzinie, która jest zawodowo związana z tytułowym parkiem i ratuje świat. Leslie Odom Jr., Titus Burgess, Kristen Bell, Stanley Tucci, Daveed Diggs i Kathryn Hahn. Serial dla Apple’a wyprodukuje telewizja Fox.

Central Park to tylko jedna z cegiełek Apple’a.

Amerykański producent komputerów i telefonów komórkowych od miesięcy jest wymieniany w kontekście kolejnych programów i seriali. Firma ma ambicję zaistnieć na tym samym rynku, co takie tuzy w branży rozrywkowej jak Netflix, Amazon i Hulu.

Do tej pory widzowie mogli zapoznać się jedynie z Carpool Karaoke The Series oraz Planet of the Apps, ale lista programów, które aktualnie są w produkcji, jest pokaźna:

 • reboot Amazing Stories;
 • serial o tworzeniu porannego programu telewizyjnego od Jennifer Aniston i Reese Witherspoon;
 • serial twórcy La La Land, czyli reżysera Damiena Chazelle’a;
 • See, czyli serial science fiction od Francisa Lawrence’a, który znany jest z Jestem legendą;
 • Are You Sleeping o podcasterze, który bada sprawę morderstwa od Octavii Spencer;
 • półgodzinna komedia od Kristen Wiig;
 • Little America, czyli serial twórców The Big Sick skupiający się na temacie imigrantów;
 • thriller od M. Night Shyamalana, czyli twórcy Szóstego Zmysłu;
 • serial science-fiction przedstawiający alternatywną wizję świata, w której wyścig kosmiczny nigdy nie dobiegł końca od Ronalda D. Moore’a, który stworzył kultowe Battlestar Galactica.
REKLAMA

Co prawda w porównaniu do oferty Netfliksa, który wydaje rocznie miliardy dolarów na produkcję seriali, nie wygląda to zbyt imponująco, ale Apple nie ma jeszcze nawet swojej własnej platformy VOD w modelu streamingowym. Firma na razie szuka partnerów i zamawia kolejne serie, a i tak wydaje łącznie 1 mld dol. na produkcję własnych treści wideo.

W tym kontekście trudno też dawać wiarę plotkom, jakoby Apple miał kupić jedną z ogromnych film na rynku rozrywki, chociaż w teorii firmę stać na zakup Disneya czy Netfliksa. Przedstawiciele producenta iPhone’ów zresztą sami tonują nastroje i przypominają, że nie mają w zwyczaju przejmować takich ogromnych podmiotów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA