REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Czarna Pantera, problemy nastolatków i tajny eksperyment – co obejrzeć w ten weekend?

Jakoś udało się przetrwać do weekendu, więc jest co świętować (jak co tydzień, oczywiście). Jednym z najlepszych sposobów celebrowania wolnych dni jest dobry film lub serial.

16.02.2018
17:30
Czarna pantera Co obejrzeć w weekend
REKLAMA
REKLAMA

Kina, kanały telewizyjne i platformy VOD nie zawodzą. W tym tygodniu udało im się dostarczyć wiele bardzo ciekawych tytułów. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Najlepsze filmy, seriale i programy – co warto obejrzeć w ten weekend?

Najnowszy, 18. już film osadzony w Marvel Cinematic Universe i jednocześnie pierwszy, którego premierę zaplanowano na ten rok. Król Wakandy T’Chaka zostaje zamordowany. Do kraju powraca jego syn, T’Challa, przywdziewający kostium superbohatera, Czarnej Pantery. Przy pomocy agenta CIA i członków straży Dora Milaje młody władca musi uchronić państwo przed wciągnięciem w światowy konflikt. Dodatkowo musi zmierzyć się z Erikiem Killmongerem, który chce przejąć tron Wakandy.

Film Ryana Cooglera trafił do kin 14 lutego.

Meryl Streep i Tom Hanks jako skonfliktowani z naczelnymi władzami wydawcy dziennika. Na przełomie lat 60. i 70. dziennikarze The Washington Post trafiają na dokumenty świadczące o zaangażowaniu rządu amerykańskiego w wojnę w Wietnamie. Prasa rozpoczyna walkę z administracją państwową o ujawnienie tzw. Pentagon Papers, tajnego raportu przygotowanego przez Departament Obrony. Do publikacji nie jest też przekonana Katharine Graham, redaktorka, której głos w tej sprawie będzie decydujący.

Film Stevena Spielberga można oglądać w kinach od 16 lutego.

Nie ma drugiej takiej

Abbie i Sam od dzieciństwa są nierozłączni – najpierw jako przyjaciele, potem jako narzeczeni. Szczęśliwa para udaje się do lekarza, sądząc, iż kobieta jest w ciąży. Okazuje się jednak, że Abbie cierpi na nieuleczalnego raka i pozostało jej już niewiele czasu. Nade wszystko pragnie zatroszczyć się o ukochanego. Rozpoczyna poszukiwania idealnej partnerki dla Sama, który nigdy wcześniej nie umawiał się na randkę.

Baśń dla dorosłych, której akcja toczy się w zimnowojennych realiach początku lat 60. Elisa Esposito pracuje jako nocna sprzątaczka w tajnym, pilnie strzeżonym laboratorium rządowym. Kobieta wiedzie niezwykle monotonne życie; jej jedynymi przyjaciółmi są koleżanka z pracy Zelda oraz sąsiad Giles. Świat bohaterki wywraca się do góry nogami, gdy do ośrodka zostaje przywieziony tajemniczy eksperyment, który może okazać się kluczowy dla losów zimnej wojny.

Obraz Guillermo del Toro wyświetlany jest w kinach od 16 lutego.

Everything Sucks!

Nowy serial traktujący o nastolatkach z minionej epoki. Tym razem przenosimy się do lat 90., gdzie funkcję serwisów streamingowych pełnią kasety VHS, a wszelkie czaty i komunikatory sprowadzają się do wymienianych pod stołem karteczek. W takiej rzeczywistości żyją uczniowie ze szkoły w oregońskim Boring, który codziennie mierzą się z wyzwaniami wieku młodzieńczego.

28-letni Michael pracuje jako prawnik w Berlinie. Mimo polskiego pochodzenia nie podkreśla publicznie swoich korzeni, starając się być jak inni Niemcy. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia mężczyznę odwiedza nigdy niewidziany ojciec. Obcy ludzie decydują się spędzić wspólnie weekend. Ten czas wywrze wielki wpływ na Michaela, który zda sobie sprawę ze swojego wyobcowania.

Film Urszuli Antoniak można oglądać w kinach od 16 lutego.

A co poza tym?

Na HBO GO dostępny jest już pierwszy odcinek serialu Tu i teraz, w którym pod lupę zostaje wzięta pozornie perfekcyjna rodzina. Z kolei na Showmaksie dostępny już trzeci epizod Botoksu, a w sobotę swoją premierę będzie mieć kolejne SNL Polska.

REKLAMA

Weekend przyniesie kilka propozycji dla fanów animacji. W piątek o 19:00 na Polsat Film jest szansa obejrzenia Epoki lodowcowej 3: Ery dinozaurów, o 20:00 na TVN Siedem można zobaczyć Rango. W sobotę o 20:00 na TVN emitowany będzie film Minionki rozrabiają.

Coś dla siebie znajdą też sympatycy fantastyki i sci-fi. W piątek o 22:20 na Polsacie wyświetlany będzie Terminator: Ocalenie, a w sobotę o 21:00 na Polsat Film Terminator 3: Bunt maszyn. O tej samej porze na TVN Fabuła można obejrzeć Człowieka ze stali, a w niedzielę o 20:00 na TVN poleci Hobbit: Bitwa Pięciu Armii.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA