REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Disney+ w końcu w Polsce. Kiedy wystartuje i ile będzie kosztował?

Czekaliśmy i... doczekaliśmy się. Wiemy już, kiedy platforma streamingowa Disney+ pojawi się w Polsce. Po niecałych trzech latach od swojego światowego debiutu serwis w końcu zawita do naszego kraju. Ile będzie kosztował Disney+?

29.03.2022
8:36
disney plus polska premiera data
REKLAMA

To trwało znacznie dłużej, niż zakładaliśmy, ale w końcu się udało: poznaliśmy oficjalną datę premiery Disney+ w Polsce. Najwyższa pora - niecierpliwi widzowie w oczekiwaniu na seans flagowych produkcji serwisu streamingowego studia ("The Mandalorian", "WandaVision" i inne produkcje spod szyldu Marvela czy "Star Wars") odczuwali pęczniejącą irytację. Tak to jest, gdy chcesz legalnie obejrzeć wyczekiwaną produkcję, ściskając portfel w gotowości, ale... do twojego rodzimego kraju wciąż jeszcze nie trafiła dostępna w taki wielu innych państwach usługa.

Oczywiście, istnieją pewne sposoby (konto w Holandii na holenderską kartę czy wreszcie VPN), ale nie są to możliwości wygodne, przystępne i w pełni satysfakcjonujące. Na szczęście już za kilka miesięcy serwis pojawi się w naszym kraju - i wiemy już, kiedy dokładnie się to wydarzy.

REKLAMA

Disney+ w Polsce: data premiery

Pierwotnie Disney+ miał zadebiutować w Polsce w 2021 roku. Od pewnego czasu wiemy, że uruchomienie platformy w Europie Wschodniej przeniesiono na lato 2022, do tej pory nie znaliśmy jednak szczegółów. A przecież już wcześniej było kilka okazji, aby ujawnić rąbka tajemnicy. Kilka miesięcy temu na facebookowym fanpage'u Disney Polska nieoczekiwanie pojawił się świąteczny teaser z podpisem: "Już jutro… #CzasByByćRazem". Krótkiej animacji towarzyszą loga Disneya, Pixara, Star Wars i Marvela.

Sceptycy byli przekonani, że to co najwyżej start świątecznej kampanii studia (nic dziwnego: rok temu właśnie pod takim hashtagiem pojawiały się trailery gwiazdkowych produkcji). Okazało się, że mieli rację. Disney postanowił jeszcze trochę czasu trzymać nas w niepewności. Na szczęście w końcu zmienił zdanie i wyłożył karty na stół.

The Walt Disney Company poinformowało właśnie, że latem 2022 roku Disney Plus zadebiutuje w 42 krajach i 11 terytoriach. W Polsce stanie się to 14 czerwca. To wtedy właśnie platforma Myszki Miki pojawi się w naszym kraju. Oznacza to koniec z kombinowaniem, aby obejrzeć seriale Marvela, czy Star Wars.

Disney Plus w Polsce - jaka cena?

14 czerwca 2022 roku - zapiszcie sobie tę datę, bo wtedy w naszym kraju będziecie mogli uzyskać legalny dostęp do biblioteki Disney Plus w Polsce. Znajdziecie w niej filmy i seriale od Pixara, Marvela, National Geographic, Star Wars, 20th Century Fox, FX czy Searchlight.

REKLAMA

Według informacji przekazanych przez The Walt Disney Company cena subskrypcji w naszym kraju wyniesie 28,99 zł na miesiąc. Będzie również możliwość wykupienia rocznego abonamentu w wysokości 289,90 zł.

Premiera Disney+ w Polsce odbędzie się już 14 czerwca 2022 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA