REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale
 3. VOD

Disney+ znalazł przepis na sukces w Polsce. Oto najpopularniejsze seriale platformy w 2022 roku

Disney+ jest już z nami od pół roku. Polacy od samego debiutu platformy w naszym kraju odkrywają zasoby jej biblioteki, ciesząc się tak kultowymi, jak i zupełnie nowymi serialami. Które z nich oglądaliśmy najchętniej?

29.12.2022
6:56
disney plus polska seriale co oglądać
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Jak myśmy potrzebowali takiego serwisu Disney+. Szczególnie po zawodzie, jaki sprawiło nam wejście do Polski HBO Max, na którym nie pojawiło się mnóstwo wyczekiwanych kultowych tytułów. Na szczęście, kiedy w czerwcu na naszym rynku zawitał serwis Myszki Miki, wszyscy mogliśmy już ruszyć w drogę autostradą nostalgii. Co tam nowości, co tam premiery. W końcu można było legalnie zobaczyć wszystkie odcinki serialu "MASH", "Buffy: Postrach wampirów", czy "Z archiwum X".

Okazuje się, że z serialami jest dokładnie tak samo, jak z melodiami - najbardziej lubimy te, które już znamy. Potwierdza to lista najpopularniejszych produkcji na polskim Disney+ w 2022 roku. Królują na niej bowiem znane wszystkim tytuły. Każdy z nas gdzieś tam kiedyś musiał na nie trafić, skacząc po kanałach telewizyjnych.

REKLAMA

Jakie seriale Polacy oglądają najchętniej na Disney+?

Ulubionym zajęciem użytkowników Disney+ w pierwszym półroczu funkcjonowania serwisu w Polsce stało się nadrabianie "Chirurgów". To długi serial. Liczy sobie 18. sezonów (jak na razie) po masę (jak na dzisiejsze standardy naprawdę mnóstwo) odcinków każdy. Trudno stwierdzić, czy ktoś się porwał, aby obejrzeć produkcję od deski do deski, ale niemniej ten obyczajowo-medyczny tytuł był najchętniej oglądaną pozycją w rodzimej odsłonie platformy Myszki Miki.

Za "Chirurgami" w zestawieniu nie ma "Hawkeye'a" z Piotrem Adamczykiem, ani "Obi-Wana Kenobiego" z uniwersum "Gwiezdnych wojen". Jest za to "Family Guy" i "Gotowe na wszystko", czyli znowu kultowe seriale. Gdzieś tam na dalszych pozycjach (a dokładnie na 9. miejscu) pojawiła się natomiast wpisująca się w wyznaczony przez nie trend "Współczesna rodzina".

Chirurszy - Disney+

To nie jest tak, że całkowicie odpuściliśmy nowości i jak dla nas te wszystkie Marvele i Star Warsy, na których Disney+ w dużej mierze opiera swoją siłę, mogłyby nie istnieć. Je też oglądamy. Nie bez powodu na 7. miejsce zestawienia najpopularniejszych seriali w pierwszym półroczu funkcjonowania serwisu w Polsce weszła "Mecenas She-Hulk", a pozycję 5. i 8. okupują tytuły z uniwersum "Gwiezdnych wojen" - "Andor" i "The Mandalorian".

Lista najpopularniejszych seriali na polskim Disney+ udowadnia, że przepisem na sukces w branży streamingowej w naszym kraju jest stworzenie amalgamatu - nazwijmy to tak - nostalgicznych i głośnych nowych treści. Na ten moment żaden inny serwis nie może się pochwalić tak wybuchową ich mieszanką.

Disney+ w Polsce - najpopularniejsze seriale w 2022 roku*

REKLAMA
 1. Chirurdzy
 2. Family Guy
 3. Gotowe na wszystko
 4. Blue
 5. Gwiezdne wojny: Andor
 6. Violetta
 7. Mecenas She-Hulk
 8. The Mandalorian
 9. Współczesna rodzina
 10. The Kardashians

*Lista za FlixPatrol.com

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA