REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Disney+ już dziś w Polsce! To przełomowy moment dla polskich widzów

Czekaliśmy na to prawie dwa lata, ale historyczna chwila w końcu nadeszła. Disney+ oficjalnie zadebiutuje w Polsce o 9:00, ale pierwsi szczęśliwcy uruchomili go już chwilę po północy. Razem z ponad 2 tysiącami produkcji, z których wiele nie było do tej pory legalnie dostępnych w naszym kraju. Wciąż trwa startowa promocja na usługę, więc zakładajcie konto, jak najszybciej to możliwe. Disney+ odmieni rynek VOD w Polsce, nie mam co do tego wątpliwości.

14.06.2022
0:47
disney plus premiera w polsce
REKLAMA

Załóż konto Disney Plus z tego linku, skorzystaj z promocyjnej ceny (2 miesiące gratis).

REKLAMA

Disney+ już w Polsce. To ważny moment dla naszego rynku VOD. Serwis rozpoczął nadawanie 12 listopada 2019 roku, z początku tylko na terenie USA, Kanady i Holandii. Na pierwszy rzut oka widać więc, że długo czekaliśmy na dołączenie do grona szczęśliwców mających dostęp do nowych produkcji Marvela, Pixara czy "Star Wars". Plus tej sytuacji polega na tym, że nieco biedna na start biblioteka Disney+ do tego czasu zdołała wypełnić się znacznie większą liczbą ciekawych tytułów.

W przeciwieństwie do HBO Max platforma Myszki Miki będzie więc z góry przygotowana na przyjęcie rodzimych widzów. Dość powiedzieć, że serwis na długo przed polską premierą miał już w swojej ofercie mnóstwo produkcji z ustawionym pod nas dubbingiem. Firma z góry przygotowała też specjalną promocję powitalną pod nowych użytkowników, dzięki której do 26 czerwca macie opcję wykupu rocznej subskrypcji Disney+ po obniżonej cenie.

Disney+ już dziś w Polsce. Ile trzeba zapłacić za dostęp do platformy?

Standardowy koszt posiadania konta na Disney+ wynosi 28,99 zł za miesiąc. Alternatywnie możecie też zapłacić za cały rok z góry, co wiąże się z wydatkiem 289,90 zł (12 miesięcy w cenie 10), ale osoby, które wcześniej się zarejestrowały, powinny poczekać na e-maila z linkiem do promocji z ceną 229,90 zł za rok (12 miesięcy w cenie 8). Wspomniana powyżej specjalna oferta na premierę pozwoli uniknąć części tych kosztów. Co zrozumiałe, w tym miejscu musi pojawić się jednak pytanie: "Jakie filmy, seriale, dokumenty i programy otrzymamy za te pieniądze?". Polska biblioteka Disney+ ma zawierać na start ponad 2 tys. produkcji spod znaku Disneya, Pixara, Marvel Studios, National Geographic i "Gwiezdnych wojen".

Disney+ w Polsce od 14 czerwca

Oprócz tego w ramach tzw. Star otrzymacie dostęp do wielu kultowych seriali często niedostępnych legalnie na VOD lub przeskakujących między różnymi serwisami. Mowa o takich hitach jak: "Simpsonowie", "American Horror Story", "Buffy: Postrach wampirów", "Family Guy. Głowa rodziny", "Futurama", "Chirurdzy", "Z archiwum X", "The Walking Dead" czy "Zagubieni". Wielu użytkowników założy konto na Disney+ dla nowości MCU czy takich tytułów jak "Obi-Wan Kenobi", ale mogą pozostać na dłużej właśnie dla produkcji stojących trochę w cieniu.

Premiera Disney+ sprawia, że na rynku VOD robi się tłoczno. Z czego zrezygnują Polacy?

Na razie jest za wcześnie, by realnie odpowiedzieć na powyższe pytanie. Nie ma jednak wątpliwości, że to już nie jest zabawa. Od dziś mamy w Polsce dostęp do prawie wszystkich dużych serwisów streamingowych (poza Paramount+ i Hulu, ale hity tego drugiego otrzymamy w ofercie Disney+). Rywalizacja stanie się niezwykle zacięta, a portfele Polaków przy rosnącej inflacji nie stają się przecież bardziej wypakowane gotówką. Z kogoś będzie trzeba zrezygnować.

Na pierwszy ogień pójdzie Player mający ważne dla wielu Polaków rodzime produkcje? A może dostępny w doskonałej cenie Amazon Prime Video? Czy będziemy gotowi na rezygnację z mających olbrzymie biblioteki Netfliksa i HBO Max? Wybór nie będzie łatwy. Disney+ nie wchodzi jednak do Polski, żeby grać drugie skrzypce dla wszystkich tych konkurentów. To będzie walka na całego, a całość ruszy oficjalnie już dziś o 9:00. Zaraz po północy serwis był dostępny w przeglądarce, urządzeniach mobilnych z Androidem i na Android TV; aplikacje na iOS-a w chwili publikacji tego tekstu nie były jeszcze dostępne.

REKLAMA

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA