REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

W "Diunie 2" zostaną obsadzone tylko trzy nowe role, w tym jedna wyjątkowa

Zdjęcia do "Diuny 2" mają rozpocząć się latem tego roku. Według najnowszych informacji twórcy filmu obsadzą tylko trzy nowe role - i właśnie poznaliśmy nazwisko pierwszej aktorki, z którą prowadzone są negocjacje. Jest to jedna z najbardziej rozchwytywanych obecnie młodszych gwiazd Hollywood.

09.03.2022
8:50
diuna część 2 kim jest irulana florence pugh film casting
REKLAMA

Film "Diuna, część 2" oficjalnie zapowiedziano w październiku ubiegłego roku - Legendary Pictures potwierdziło, że kontynuacja otrzymała zielone światło, dzięki czemu pozostała część pierwszej powieści Franka Herberta z tego uniwersum doczeka się adaptacji. Denis Villeneuve powróci jako producent, reżyser i scenarzysta, a film ma być wyświetlany wyłącznie w kinach ("jedynka" miała premierę hybrydową, czyli zadebiutowała jednocześnie w kinach i w ofercie HBO Max)

Teraz Deadline i The Hollywood Reporter donoszą, że jedną z trzech nowych planowanych na sequel postaci zagra Florence Pugh, której kariera nabiera coraz większego rozpędu. Zdaniem dziennikarzy aktorka czeka jeszcze na najnowszą wersję scenariusza i dopasowuje swój wypchany po brzegi terminarz (jak wiemy, jednocześnie walczy też o główną rolę w filmie o Madonnie). Negocjacje trwają, ale źródła wskazują na wysokie prawdopodobieństwo angażu.

REKLAMA

Diuna 2.: kim jest Irulana?

REKLAMA

Pugh ma wcielić się w księżniczkę Irulanę z domu Corrinów, córkę Padyszacha Imperatora Szaddama IV (pełni ona w drugiej książce serii kluczową rolę; kontrakt obejmie zatem więcej niż jeden film). Ta Bene Gesserit zostanie oficjalną żoną Paula Atrydy (małżeństwo w powieści zostało zawarte jedynie ze względów politycznych). Poza nią w filmie zobaczymy jeszcze samego imperatora oraz Feyda-Rauthę Harkonnena (przyrodni brat "Bestii", w którego według plotek wcieli się Barry Keoghan).

Obraz Villeneuve'a (który możecie oglądać na HBO Max) okazał się artystycznym sukcesem, doczekał się dziesięciu nominacji do Oscarów i box office na poziomie 400,5 mln dolarów. Kontynuacja zeszłorocznej produkcji podejmie przerwane wątki z oryginalnej powieści (pierwsza wersja scenariusza została już ukończona); skupi się m.in. na losach granej przez Zendayę Fremenki i pokaże nam znacznie więcej Harkonnenów.

Na ekranie powrócą m.in. Timothée Chalamet (Paul Atryda alias Muad’Dib), Zendaya (Chani), Rebecca Ferguson (Lady Jessika), Josh Brolin (Gurney Halleck), Stellan Skarsgård (Vladimir Harkonnen), Dave Bautista (Glossu Rabban) oraz Javier Bardem (Stilgar).

Diuna, cz. 2 - premiera filmu zaplanowana jest na 20 października 2023 roku.

Diuna
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA