REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Diuna" - część 2. oficjalnie zapowiedziana! Wiemy, kiedy będzie premiera

Mamy to: Legendary wreszcie oficjalnie zapowiedziało film "Diuna 2". Kiedy go zobaczymy? Ujawniono datę premiery!

26.10.2021
21:23
diuna część 2 kiedy data premiery
REKLAMA

"Diuna 2" zapowiedziana! Wbrew pozorom jej powstanie przez długi czas nie było wcale takie pewne - nie sposób było przecież przewidzieć, jak widowisko poradzi sobie w box office i czy spełni oczekiwania włodarzy platformy HBO Max. Oczywiście wyświetlany obecnie w kinach film został nakręcony z myślą o potencjalnej kontynuacji - jest to przecież niepełna adaptacja powieści Franka Herberta. Zdaniem wielu recenzentów rzuca się to zresztą w oczy - obraz Denisa Villeneuve'a przypomina raczej prolog, przydługi wstęp, nie jest zaś pełnoprawną, autonomiczną opowieścią.

Tak czy owak, wszyscy ci, których wizja i interpretacja Kanadyjczyka zachwyciła (a trochę ich jest), z wypiekami na twarzach wyczekiwali oficjalnych ogłoszeń od studia. Co prawda całkiem niedawno szefowa WarnerMedia Studios and Networks wymijająco potwierdziła powstanie drugiej części, ale podobne zagadkowe napomknięcia nie są równe oficjalnemu stanowisku studia.

REKLAMA
Diuna, część 2: kiedy premiera?

Diuna 2: kiedy premiera?

REKLAMA

Legendary Pictures oficjalnie ogłosiło, że "Diuna 2" powstanie - kontynuacja otrzymała zielone światło, a zatem pozostała część powieści Herberta doczeka się swojej adaptacji. Zobaczymy ją równo za dwa lata! Rzecz jasna Villeneuve powróci jako producent, reżyser i scenarzysta. Sam film ma być wyświetlany wyłącznie w kinach ("jedynka" miała premierę hybrydową, czyli zadebiutowała jednocześnie w kinach i w ofercie HBO Max).

Ta decyzja to kluczowy element porozumienia pomiędzy Warner Bros. a Legendary. "Diuna" dotychczas zebrała 223,2 mln dolarów przy budżecie na poziomie 300 mln. Nie wiemy dokładnie, w ilu gospodarstwach domowych obejrzano film i jak wielu nowych subskrybentów HBO Max przyciągnął, ale ostatecznie wyniki musiały okazać się satysfakcjonujące. Co bardzo nas cieszy.

"Diuna 2": premiera filmu w październiku 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA